Wrócili z medalami

26.06.2013   Autor: a.wasilenko
---

Ciężka i systematyczna praca przyniosła efekty - w tym również nagrody.

Czwartki lekkoatletyczne to sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, ale przede wszystkim jest okazją na załapanie ducha sportu. Tym młodym ludziom z pewnością się to udało. Widać to chociażby po ich sukcesach, z Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi nie wrócili bowiem z pustymi rękoma.

- W skład reprezentacji powiatu złotowskiego wchodziła 11 osobowa grupa sportowców z Gminy Krajenka. Zawody odbywały się na pięknym stadionie lekkoatletycznym AZS w Łodzi. W zawodach wystartowało około trzy tysiące zawodników z 70 ośrodków. W tej doborowej stawce rewelacyjnie spisali się skoczkowie wzwyż zdobywając cztery miejsca na podium. Najbardziej zadowolony ze startu jest uczeń szkoły ze Skórki Eryk Lamtschek, który zwyciężył wśród czwartoklasistów ustanawiając rekord życiowy 147cm, drugie miejsce na podium zajął jego kolega ze szkoły Dawid Pryciak pokonując poprzeczkę na wysokości 140cm - mówi Andrzej Wawruszak, opiekun grupy.

Medale zdobyli również Klaudia Przemorska z Krajenki, która wywalczyła brązowy medal w kategorii klas piątych w skoku przez poprzeczkę. Brązowy medal przywiózł również Patryk Chwiałkiewicz.

- Do powiększenia dorobku medalowego czwartkowiczów poza tym przyczyniła się również uczennica klasy piątej z Wysokiej zdobywając brązowy medal w biegu na 600 m uzyskując bardzo dobry wynik 1, 46, 34min. Eryk Lamtschek zwyciężając w finale krajowym uzyska natomiast prawo reprezentowania Polski w zawodach międzynarodowych dla dzieci - mówi Andrzej Wawruszak.

Poniżej prezentujemy pozostałych zawodników z Gminy Krajenka, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych;

Arkadiusz Eichstaedt – 5miejsce skok wzwyż – 125cm,

Maja Smolarz – 7 miejsce skok wzwyż – 120cm,

Szpakowicz Filip – 8 miejsce skok wzwyż – 135cm,

Miłosz Kowalski – 10 miejsce skok wzwyż – 145cm,

Katarzyna Madej – 12miejsce –skok wzwyż – 120cm.

Przeczytaj więcej o: sport, krajenka, dzieci, czwartek lekkoatletyka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group