Koncert

Koncert "Edith Piaf i Oni…"

Program pt. "Edith Piaf i Oni" osnuty jest wokół relacji Edith Piaf z najważniejszymi mężczyznami Jej życia. Utwory muzyczne przeplatają się tu z tekstami budującymi opowieść o miłości, szczęściu i dramatach…
Oprócz wielkich przebojów Piaf usłyszeć można znane utwory z repertuaru m. in. Yvesa Montanda, Charlesa Aznavoura, Georgesa Moustakiego, czy Gilberta Bécaud. Piosenki w wykonaniu wokalistów zabrzmią po francusku i po polsku, w solowych wersjach, a także w duetach. Niezaprzeczalnym walorem koncertu są nowe, interesujące aranżacje Mariusza Dubrawskiego nawiązujące do tradycji piosenki francuskiej.

Twórczyni programu – Justyna Bacz – piosenkarka, lingwistka, autorka tekstów, muzyki i przekładów piosenek - zaprosiła do udziału w koncercie znakomitego wokalistę francuskiego, aranżera i kompozytora –Chrisa Schittulli. Artystom towarzyszy duet wybitnych muzyków: Mariusz Dubrawski – pianista, kompozytor– autor aranżacji oraz akordeonista – Karol Podkul.

Justyna Bacz i Chris Schittulli mają na koncie liczne przedsięwzięcia artystyczne związane z piosenką francuską i polską budując mosty pomiędzy dwoma kulturami. Ich koncerty zawsze znakomicie odbierane są przez publiczność i krytyków.
Justyna Bacz stworzyła i wyreżyserowała koncerty-spektakle m.in. "Dalida - pieśń miłości" oraz "Femmes, czyli kobiety", które swoje premiery miały w warszawskim Teatrze Kamienica. Chris Schittulli zrealizował m.in. przedsięwzięcie poświęcone Charlesowi Aznavourowi, a ostatnio projekt "Przybora Wasowski à Paris".

Data:
sobota, 24 luty 2024 r.

Godzina:
19:00

Miejsce:
Regionalne Centrum Kultury - Fabryka Emocji
Inne wydarzenia
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group