Seryjny włamywacz zatrzymany przez pilską policję

11.07.2024   Autor: Redakcja
794---357

Pilscy policjanci zatrzymali 40-latka, który był odpowiedzialny za serię włamań na terenie Piły. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

 - Sklepy spożywcze, lokale gastronomiczne, kwiaciarnia, a nawet zaparkowany pojazd - takie cele obrał sobie zatrzymany włamywacz. W ostatnim czasie pilscy policjanci otrzymali zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców, których własności padały łupem przestępczego działania. We wszystkich przypadkach sprawca działał w podobny sposób. Na początku wybijał lub uszkadzał szybę, a później z wnętrza zabierał wartościowe przedmioty - relacjonuje st. sierż. Magdalena Mróz z pilskiej policji. 


Śledczy ustalili tożsamość sprawcy i go zatrzymali. To mieszkaniec powiatu pilskiego, który z popełnianych przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu. Jego łupem padały najczęściej papierosy, alkohol, elektronarzędzia lub gotówka. W jednym przypadku włamał się do zaparkowanego pojazdu, aby ukraść znajdujący się w nim rower i wiertarki elektryczne.

 

Funkcjonariusze ustalili, że skradzione przedmioty spieniężał w lokalnym lombardzie lub sprzedawał znajomym. Łączne straty jakie ponieśli pokrzywdzeni szacuje się na ok. 21 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów, za które może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

opr. i fot. st. sierż. Magdalena Mróz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group