Wychowawcy ośrodka skazani za podżeganie do przemocy

21.06.2024   Autor: Mateusz Manthai
---475
Zapadły wyroki w sprawie pobicia wychowanków Zespołu Placówek Wychowawczych w Łobżenicy. Na ławie oskarżonych zasiedli ówczesny wicedyrektor placówki i kierownik szkolnych warsztatów.  
 
- Sąd Rejonowy w Złotowie wydał wyrok, w którym uznał Bernarda K. i Piotra O. za winnych zarzucanych im czynów, czyli tzw. sprawstwa kierowniczego polegającego na tym, że jako osoby, które pełniły w Zespole Placówek Wychowawczych w Łobżenicy określone funkcje – jeden z panów wicedyrektora, a drugi kierownika warsztatów szkolnych - wykorzystując stosunek zależności jaki występował między nimi, a wychowankami tego ośrodka, kierowali pobiciem przez innych wychowanków, określonych wychowanków, którzy występowali w tej sprawie w charakterze pokrzywdzonych - informuje sędzia Aleksander Brzozowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Poznaniu. 

Wobec wicedyrektora Bernarda K. sąd orzekł karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych. Z kolei Piotr O. został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i grzywnę 8 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni dostali także trzyletni zakaz zajmowania stanowisk oraz wykonywania zawodów związanych z wychowywaniem i edukacją małoletnich. Wyrok jest nieprawomocny.  
Przypomnijmy: w tym tygodniu starosta pilski Rafał Zdzierela powołał na stanowisko dyrektora ośrodka Sebastiana Deca. Mężczyzna pracował już w ośrodku i informował o tych nieprawidłowościach. Został odwołany przez poprzedni zarząd powiatu, a teraz wrócił na stanowisko. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group