Bądźmy oryginalni - finał akcji w Wałczu

18.06.2024   Autor: Kamil Kończewski
996---6
Jak radzić sobie z problemami na co dzień oraz jak ważne jest to, aby zawsze być sobą mogli dowiedzieć się uczniowie. W Wałczu odbył się finał akcji “Bądźmy oryginalni”. 

Akcja ma ogólnopolski charakter. Te spotkania z młodzieżą były w Lublinie, Mławie i Słupsku, a na koniec w Wałczu. “Bądźmy Oryginalni” to nic innego jak spotkania młodzieży z psychologiem oraz raperem Adamo Rudnikiem. Uczniowie usłyszeli, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych.  
 
- Jeśli jesteś sobą to tak na prawdę wiesz co jest dla ciebie ważne. Czego chcesz. Jakie są twoje wartości. Jakie są twoje potrzeby - mówi Ana Zalewska, psycholożka. 

Bo gdy młodzież traci własną tożsamość, brakuje im...  

- Poczucia wartości, akceptacji siebie, wiary w siebie - wymienia psycholożka. 

Aby młodzież zrozumiała przekazywane wartości organizatorzy spotkań sięgnęli po nowe formy przekazu. Rap to wciąż popularny gatunek muzyczny wśród młodzieży  
- Cały klucz polega na tym, żeby dotrzeć do młodzieży tym językiem, który jest dla nich czytelny, który oni rozumieją, jest świadomy. Ja jako taki ich młodzieżowy lider odpowiadam za to - mówi Adamo Rudnik, raper. - Twórczość Adamo jest bardzo istotna dla tego projektu, bo ona jest spójna z tym projektem. Adamo jest wiarygodny w tym o czym śpiewa w tym projekcie. Bo Adamo jest artystą z ważnym przekazem i jego przekaz to nie jest przekaz, aby palić jointy czy inne rzeczy tylko żeby wręcz fajnie się rozwijać - zapewnia Adrian Zalewski, producent projektu “Bądźmy oryginalni”. 

A temu sprzyja zdrowa dieta. Także i o tym wykładów słuchali młodzi ludzie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group