Najlepszy antywirus do Użytku Domowego: Bezpieczeństwo na Pierwszym Miejscu

29.05.2024   Autor: Artykuł sponsorowany
---

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem to dzisiaj podstawa korzystania z komputera czy smartfona. Dobry software powstrzyma złośliwe oprogramowanie przed wyrządzeniem szkód, pomoże bezpiecznie korzystać z bankowości czy pozwoli czerpać radość z elektronicznej rozrywki. Przeczytaj, czy istnieje najlepszy program antywirusowy do użytku domowego? Poznaj dobre antywirusy.

Dlaczego oprogramowanie antywirusowe jest potrzebne?

Statystyki pozostają nieubłagane i pokazują, że liczba cyfrowych ataków rośnie z roku na rok. W 2023 r. zaobserwowano globalnie wzrost liczby incydentów naruszenia danych cyfrowych o 72% względem 2021 roku. Ryzyko stania się ofiarą ataku nie dotyczy wyłącznie firm, ale również użytkowników prywatnych. Dlatego szukają oni ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

Niestety praktyka pokazuje, że darmowe programy antywirusowe są praktycznie bezużyteczne, jeśli chodzi o zaawansowaną ochronę użytkownika w czasie rzeczywistym. Oferują wyłącznie podstawową ochronę i niski wskaźnik wykrywalności zagrożeń. Korzystanie z niego może prowadzić też do obniżenia wydajności komputera.

Co więcej z darmowym programem antywirusowym próżno szukać ochrony przed zaawansowanymi formami ataków, jak phishing czy wsparcia sztucznej inteligencji. Właśnie dlatego warto zastąpić darmowe oprogramowanie antywirusowe produktem komercyjnym, zapewniającym kompleksową ochronę.

Jaki antywirus do domu sprawdzi się najlepiej?

Wybór produktów cyfrowych zapewniających ochronę przeciwwirusową jest tak duży, że łatwo się w nim pogubić. Sprawdź ranking programów antywirusowych i wybierz skuteczne rozwiązanie swoich problemów.

Avast

Oprogramowanie Avast w wersji Premium Security oferuje kompleksową ochronę dla systemów Windows, Mac, Android oraz OS. Program został wyposażony w zaawansowany skaner antywirusowy, a także wykrywanie oprogramowania szpiegującego i zaawansowany firewall w celu ochrony urządzeń przed zagrożeniami z zewnątrz, w tym np. oprogramowaniem ransomware. Zabezpieczenia obejmują monitoring Wi-Fi, kamerę wbudowanej w sprzęt oraz pocztę. Wbudowane algorytmy zwiększają bezpieczeństwo bankowości internetowej.

Dla osób poszukujących maksymalnego bezpieczeństwa dobrym rozwiązaniem może okazać się Avast w wersji Ultimate. W tym pakiecie dodatkowo otrzymujesz narzędzie CleanUp, którego celem jest poprawa wydajności komputera i czyszczenie dysku, dostęp do sieci VPN pozwalającej na anonimowe przeglądanie internetu i Avast AntiTrack pozwalający na ukrycie tożsamości jednym kliknięciem.

Norton 360

Usuwanie złośliwego oprogramowania umożliwia także oprogramowanie antywirusowe Norton 360. W tym programem zabezpieczysz każdy system operacyjny (Windows,Mac, iOS, Android). Ochrona kamery internetowej oraz kontrola rodzicielska ułatwiają zachowanie prywatności, kiedy ze sprzętu korzystają dzieci. Wyszukiwanie zaawansowanego złośliwego oprogramowania obejmuje nie tylko klasyczne wirusy, ale również ransomware i spyware.

Funkcja Secure VPN umożliwia nawiązanie bezpiecznego połączenia z siecią. Wykorzystując menedżer haseł, nie musisz już dłużej zapamiętywać danych dostępowych do różnych witryn. Norton 360 został też wyposażony w funkcję monitoringu sieci Darkweb, która wyszukuje skradzione dane na trudnych do wyszukania witrynach i forach.

Bitdefender

Skuteczny program antywirusowy to również Bitdefender. Ochrona w czasie rzeczywistym jest realizowana tak, że nie spowalnia komputera. Rozbudowana kontrola rodzicielska pozwala na bezpieczne przeglądanie internetu przez Twoje pociechy. Software zapewnia ochronę mikrofonu i kamery, a także ochronę przed złośliwym oprogramowaniem szpiegującym. Sieć VPN jest dostępna na wszystkich urządzeniach w wymiarze 200 MB na dzień/urządzenie. O zabezpieczenie prywatności dbają też takie funkcje, jak:

  • doradca bezpieczeństwa Wi-Fi;
  • ochrona sieci społecznościowych;
  • menedżer haseł;
  • niszczarka plików.

ESET

Najlepsze programy antywirusowe obejmują także software ESET Smart Security. Zabezpieczy on domowników przed niebezpiecznymi witrynami internetowymi oraz zapewnia monitorowania aktywności dzieci. Ochrona antywirusowa to nie wszystko. Ten płatny program antywirusowy zabezpiecza przed phishingiem, ransomware, spyware oraz programami typu exploit.

Pamiętaj, że nie istnieje najlepszy antywirus. Przy wyborze programu antywirusowego kieruj się przede wszystkim zakresem funkcji oferowanych przez dany produkt. Wybierz konkretne obszary które Cię interesują. To może być np. zapora sieciowa, ochrona przed niebezpiecznymi stronami WWW, bezpieczeństwo dzieci czy ochrona przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Większośc popularnych wirusów posiada rozbudowane funkcje dodatkowe, po które warto sięgnąć.

Gdzie kupić dobry program antywirusowy? Jak wybrać najlepszy antywirus?

Chcesz kupić kompleksowe oprogramowanie antywirusowe, które zabezpieczy domowy komputer, urządzenia mobilne i zapewni kontrolę rodzicielską? Sprawdź ofertę sklepu Soft360. To doświadczony dostawca oprogramowania dla firm i użytkowników indywidualnych. Wybieraj spośród programów znanych firm, jak ESET, Norton czy Bitdefender i zapewnij sobie ochronę antywirusową dla wszystkich systemów operacyjnych. Jeśli nie wiesz, które aplikacje i wersje oprogramowania antywirusowego będą najlepszym wyborem, skorzystaj ze wsparcia doradców Soft360.

Do każdego zakupu w sklepie dodawany jest certyfikat autentyczności, który gwarantuje, że program, który nabyłeś, pochodzi z legalnego źródła i można z niego korzystać zgodnie z prawem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group