Hobby horses coraz bardziej popularne

14.05.2024   Autor: Sławomir Kotarski
281---300

Bez źle rozumianej ułańskiej fantazji, za to często w fantazyjnych strojach zjawili się miłośnicy jazdy konnej w Paruszce koło Krajenki. Pogoda dopisała, frekwencja także. 

I chociaż najmłodszym dopisywał doskonały humor, to rodzicom już niekoniecznie. 

- Przeogromny stres, dzisiaj od samego rana, już od 6.00. Pierwsze zawody w ogóle w życiu, także tym bardziej stres - mówi Katarzyna, mama debiutantki zawodów konnych. 

Najwidoczniej kortyzol, hormon stresu wśród najmłodszych w ogóle nie występuje, w każdym razie po minach jeźdźców tego nie było widać. Gdyby jednak ktoś wolał uprawiać skoki bliżej ziemi, to może bez ogromnych nakładów finansowych, ruszyć na przygodę w dyscyplinie zwanej hobby horses. 

- No to jest już taki trend tych czasów, i to jest bardzo popularna zabawa wśród dzieci. Także wszystkie dzieci, które tu kibicują, marzą o tym, żeby jeździć konno, żeby skakać. Nie wszyscy mają takie możliwości, a to jest taka namiastka tego jeździectwa - tłumaczy Anna Piwońska, organizatorka zawodów. 

I takie pragmatyczne podejście do tematu nie jest obce nawet najmłodszym fanom zyskującej coraz większą popularność dyscypliny.  

 

- Konie, które są normalnie w stajni, no to nie zawsze mogliśmy sobie pojeździć, bo bynajmniej ja nie miałam wystarczająco pieniędzy, więc sobie znalazłam coś takiego, od kuzynki i przez to jeździmy teraz na tym, bo to nie kosztuje jakoś mega dużo, więc to jest fajna pasja - mówi Sara, właścicielka Kory. 

I rzeczywiście niedroga - podstawowy zestaw do hobby horse można przygotować samemu. Wystarczy kijek, skarpetka, dwa guziki i odrobina fantazji i pasji.  

fot. deliberateowl.com 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group