Jarosław Kołak zwycięzcą wyścigu o fotel burmistrza Szamocina

23.04.2024   Autor: Mateusz Manthai
162---190
Jarosław Kołak zwycięzcą wyborów samorządowych w Szamocinie. Były komendant pilskiej straży pożarnej pokonał trójkę kontrkandydatów.
– Każde zwycięstwo cieszy, tym bardziej zwycięstwo, które tak naprawdę przyszło w trudnych bojach. Powiem tak, 65 proc. społeczeństwa, które wzięło udział w głosowaniu zaufało mojej osobie. Jestem z tego bardzo dumny i chciałbym w tym momencie wszystkim, którzy oddali na mnie głos i wzięli udział w wyborach serdecznie podziękować. Najbliższe dni to będzie odbiór zaświadczenia o wyborze, a następnie będziemy czekać, kiedy komisarz wyborczy zwoła pierwszą sesję. Zaraz po tym ślubowanie burmistrza i bierzemy się do intensywnej pracy – zapowiada Jarosław Kołak, burmistrz Szamocina.

Do zwycięstwa w pierwszej turze wyborów Jarosławowi Kołakowi zabrakło niewiele. Były komendant państwowej straży pożarnej w Pile zdobył zaufanie 1656 osób, co przełożyło się na 49,30 proc. oddanych głosów. W drugiej turze zmierzył się z przedsiębiorcą Michałem Andrzejakiem. Jarosław Kołak zdobył poparcie 64 proc. wyborców, co finalnie dało mu wygraną i urząd burmistrza Szamocina.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group