Stracił przytomność w trakcie interwencji policji. Zmarł w szpitalu

20.04.2024   Autor: Kamil Kończewski
---210

Zatrzymany przez policję sprawca awantury rodzinnej w Człopie zmarł w szpitalu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. 

- Policjanci interweniowali po zgłoszeniu na numer alarmowy 112, wobec mężczyzny, który zachowywał się agresywnie. Groził członkowi swojej rodziny użyciem ostrego narzędzia. Ponieważ w trakcie zatrzymania 26-latek stracił przytomność, policjanci udzielili mu pierwszej pomocy, podejmując czynności reanimacyjne i wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala. Niestety następnego dnia rano otrzymaliśmy stamtąd informację, że mężczyzna zmarł - informuje st. asp. Beata Budzyń rzecznik prasowy KPP w Wałczu. 

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie mężczyzna podczas zatrzymania zachowywał się podejrzenie. Prawdopodobnie był po spożyciu środków psychotropowych. Wczoraj odbyła się jego sekcja zwłok. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura rejonowa w Wałczu. Ponadto wydział kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie prowadzi swoje postępowanie, które odpowie na pytanie czy policjanci interweniowali we właściwy sposób. Wstępna analiza wykazała, że mundurowi działali prawidłowo.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group