Drugie tury w naszym regionie

19.04.2024   Autor: Jakub Sierakowski
---

Już w niedzielę druga tura wyborów samorządowych. W kilku miastach i gminach naszego regionu, kandydaci zmierzą się w dogrywce. Oto lista samorządów, w których pojutrze ponownie otworzą się lokale wyborcze. 

Największą liczbę wyborców emocjonuje druga tura wyborów w Pile. Tutaj zmierzy się Beata Dudzińska z Marcinem Porzuckiem. W pierwszej turze różnica była znacząca, bo na obecnie pełniącą funkcję prezydenta kandydatkę, zagłosowało ponad 12 000 osób, a na Marcina Porzucka nieco ponad 5000.  

Jeżeli chodzi o powiat pilski, to druga tura będzie także w Ujściu. Tutaj dotychczasowy burmistrz Roman Wrotecki zmierzy się z Małgorzatą Cichostępską. W I turze kandydatów dzieliło tylko ponad 70 głosów na korzyść tej drugiej.  

Równie pasjonujące będzie starcie w Łobżenicy. Obecnie urzędujący Piotr Łosoś rywalizuje z Robertem Biskupiakiem. W I turze Łosoś otrzymał niecałe 200 głosów więcej.  
 

Dogrywka będzie także w Wyrzysku. Tam dotychczasowa burmistrz Bogusława Jagodzińska będzie starać się odrabiać straty do Marcina Piszczka. To niemal 500 głosów. 

Dwie dogrywki czekają nas w powiecie złotowskim. W samym Złotowie Jakub Pieniążkowski konkuruje z Grzegorzem Piękosiem. W I turze na Pieniążkowskiego głosowało niemal 1300 osób więcej niż na kontrkandydata. Przewodniczącemu miejskiej rady zabrakło jedynie 0,35% głosów by zamknąć wybory w pierwszej turze.  

Natomiast w Okonku Jan Węglowski zmierzy się z Markiem Korzeniowskim. W I turze niemal 100 głosów różnicy na tego drugiego.  
 

Trzy dogrywki będą w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Na stanowisko burmistrza Czarnkowa kandydują Jacek Klimaszewski i Katarzyna Baryczkowska. Ta ostatnia w pierwszej odsłonie otrzymała 100 głosów więcej. O fotel wójta gminy Czarnków powalczą Krzysztof Chyży oraz Katarzyna Mendyk, która dostała ponad 300 głosów więcej w pierwszej turze. Natomiast w II turze o stanowisko burmistrza Krzyża Wielkopolskiego ubiegają się Edyta Helak-Poznaniak i Marta Kubiak. Ta druga miała ponad 350 głosów przewagi w I turze. 

Po jednej dogrywce będzie zarówno w powiecie chodzieskim, jak i wałeckim. 
 

W Szamocinie o fotel burmistrza zmierzą się Jarosław Kołak i Michał Andrzejak, który dostał ponad 650 głosów mniej w I turze. 

Natomiast w Człopie Wawrzyniec Tarka konkuruje z Bartoszem Nowickim. W I turze ten drugi dostał równo 70 głosów więcej od konkurenta.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group