Nowy komendant wielkopolskiej straży pożarnej

13.04.2024   Autor: redakcja
314---193
Nadal nie wiadomo, kiedy powołani zostaną komendanci powiatowych straży pożarnych w naszym regionie. Wielkopolscy strażacy mają nowego komendanta od końca marca. Po kilku tygodniach od powierzenia obowiązków st. bryg. Jackowi Strużyńskiemu, nastąpiło oficjalne przekazanie mu władzy.

- Myślę, że w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się pierwszych decyzji komendanta. Dobór kadry kierowniczej zawsze wymaga czasu, ponieważ sam proces powołania komendanta jest procesem, który zawsze w stosunku do każdej komendy, każdego komendanta musi być poprzedzony głęboką analizą potrzeb służby, ale i weryfikacją tych kandydatów - powiedział bryg. Sławomir Brandt, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
Pod koniec grudnia większość komendantów z Wielkopolski przeszła na emeryturę. We wszystkich jednostkach PSP w północnej Wielkopolsce w ich miejsce powołano pełniących obowiązki. Kto stanie na czele powiatowych jednostek zdecyduje nowy komendant wielkopolskich strażaków. Jacek Strużyński to emerytowany komendant powiatowy z Krotoszyna. Ze służby odszedł w czerwcu 2020 roku, po 29 latach służby. Teraz wrócił z emerytury jako Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group