
Do tragedii doszło w styczniu 2022 r. w kamienicy przy ul. Okrzei w Pile. W jednym z mieszkań odbyło się spotkanie suto zakrapiane alkoholem z udziałem zamordowanej kobiety, 62-letniego Mariana K, i drugiego, niezidentyfikowanego mężczyzny. W trakcie imprezy kobieta została brutalnie zgwałcona. Obrażenia były tak poważne, że ofiara zmarła.
W tej sprawie policja zatrzymała właśnie Mariana K. Bezdomny mężczyzna został przez Sąd Okręgowy w Poznaniu skazany na 25 lat więzienia, jednak prokuratura uznała ten wyrok za zbyt łagodny. Do tej argumentacji przychylił się poznański Sąd Apelacyjny, który zaostrzył karę do dożywocia. Wyrok jest prawomocny.
Po 2 latach od tej zbrodni nadal nie zidentyfikowano drugiego mężczyzny, który był wtedy w mieszkaniu. Policja opublikowała jego wizerunek na nagraniu z monitoringu. W styczniu 2022 roku był szczupły, w średnim wieku i średniego wzrostu. Być może nosi okulary i chodzi w charakterystyczny sposób. W dniu morderstwa był ubrany w czapkę z daszkiem, kurtkę i wojskowe spodnie w odcieniach beżu. Jeżeli ktokolwiek go rozpoznaje, jest proszony o kontakt z policją lub prokuraturą.
Komentarze