Chodzieżanka została Wielkopolskim Przyjacielem Zwierząt

03.04.2024   Autor: Redakcja
---
Bezinteresownie ratują koty i psy, dając im dach nad głową, lecząc i poświęcając swój czas. We wtorek, 2 kwietnia poznaliśmy laureatów konkursu „Wielkopolski Przyjaciel Zwierząt”.
 
„Wielkopolski Przyjaciel Zwierząt” to konkurs, dzięki któremu honorowane są osoby i instytucje prowadzące na terenie Wielkopolski szczególnie wyróżniającą się działalność edukacyjną, społeczną i organizacyjną, służącą poprawie dobrostanu i ochronie zwierząt domowych. W ramach konkursu oceniane były konkretne, zrealizowane już przedsięwzięcia. 
 
Laureatami konkursu zostali: Iwona Kostrzewa-Lewińska oraz Stowarzyszenie Cztery Łapki z Środy Wielkopolskiej. Natomiast wśród osób wyróżnionych znalazły się Paulina Jelińska, Izabella Jaskuła-Sydor oraz Agnieszka Wolska. Każdy z laureatów otrzymał nagrodę w wysokości 4 tys. zł, z kolei osoby wyróżnione – po 2 tys. zł. Wszyscy odebrali też specjalne statuetki.
 
Iwona Kostrzewa-Lewińska od ponad 10 lat udziela się, niosąc cenną wiedzę najmłodszym mieszkańcom swojego miasta - Chodzieży, kształtując świadomość ekologiczną i ucząc szacunku dla przyrody. W oparciu o swoje prywatne zasoby i z wielkim zaangażowaniem poświęca czas na pomoc wymagającym opieki zwierzętom, dając wspaniały przykład wrażliwości i człowieczeństwa oraz wzbudzając szacunek otoczenia.
 
- To, co robię, to kontynuacja działań moich rodziców. Kiedy byłam małym dzieckiem nigdy nie zostawili bez pomocy jakiegokolwiek zwierzęcia. Idąc tą drogą, robię co mogę, aby zwierzęta zagrożone bezdomnością znalazły w moim domu i sercu swoje miejsce –
powiedziała Iwona Kostrzewa-Lewińska.
 
fot. i opr. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group