Debata kandydatów na wójta gminy Szydłowo

02.04.2024   Autor: Jakub Sierakowski
1363---

O urząd wójta gminy Szydłowa walczy dwóch kandydatów. Tomasz Marzec i aktualnie urzędujący wójt, Tobiasz Wiesiołek. Obaj zmierzyli się w debacie w naszym studiu. Na początek odpowiadali na pytania prowadzącego.

Na urząd wójta gminy Szydłowa kandydują dwie osoby. To Tomasz Marzec i aktualnie urzędujący wójt, Tobiasz Wiesiołek. Obaj kandydaci, zgodnie z zasadami debat, na początku odpowiadali na pytania prowadzącego. Tobiasz Wiesiołek musiał zmierzyć się z tematem przedłużającej się rozbudowy przedszkola i żłobka w Szydłowie. Pierwotnie prace miały zakończyć się w zeszłym roku.  

- Nasza inwestycja polega na tym, że w pewnym momencie dołożyliśmy do przedszkola i żłobka nowe założenie - klub seniora. Musieliśmy to przeprojektować, na nowo wybudować. 300 m2 nowej powierzchni, które udało się dodać do tej inwestycji, które będzie służyło rodzinom i seniorom powoduje, że inwestycja się przedłużyła. Były też błędy projektowe - mówi Tomasz Wiesiołek, kandydat na wójta gminy Szydłowo. 

Tomasz Marzec dostał pytanie związane z miejscem zamieszkania – kandydat nie mieszka w gminie Szydłowo.  

- Od wielu lat jestem związany z gminą Szydłowo jako strażak-ratownik w OSP Szydłowo, jako zastępca naczelnika tej jednostki i prezes zarządu oddziału gminnego związku OSP. (...) Dlaczego jest atutem to, że nie mieszkam w gminie Szydłowo? Jestem człowiekiem spoza jakichkolwiek układów - przekonuje Tomasz Marzec, kandydat na wójta gminy Szydło.   

W kolejnej rundzie konkurenci zadawali sobie pytania. Tobiasz Wiesiołek krytykował program wyborczy swojego oponenta. 

W swoim programie wyborczym zapisał pan przeniesienie praktycznie całego referatu ds. Funduszy zewnętrznych do domu kultury, gdzie ten referat razem ze mną zdobył 54 mln dofinansowań. Pisze pan również o powołaniu nowego referatu ds. Rolnictwa, deklarując nie zwiększanie etatów. Jak chce pan rozbudowywać strukturę, powołać nowe referaty, bez zatrudniania nowych ludzi? - dociekał Tobiasz Wiesiołek.

- Nigdzie nie napisałem, że chcę przenieść referat ds. Pozyskiwania funduszy zewnętrznych. W moim programie znajdzie pan tylko informacje, że chcę, żeby promocję przeniesiono co CUK-u. Bo CUK tworzy tę kulturę i tożsamość gminy Szydłowo i powinno też odpowiadać za promocję gminy, a nie wójta - mówił Tomasz Marzec

Za to Tomasz Marzec zarzucał Tobiaszowi Wiesiołkowi zadłużanie gminy i inwestycyjny zastój. 

- Przejdzie pan do historii jako ten, który zadłużył gminę Szydłowo na 26 mln złotych. Skonfliktował pan środowisko, mieszkańców oraz radę gminy. Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle? - pytał Tomasz Marzec.

- Nigdy w historii nie byliśmy świadkami takiego rozwoju gminy. 99 mln zł na inwestycje. Również infrastruktura wodociągowa i kanalizacyjna, co zostało tutaj mi zarzucone, ponad 18 mln wydaliśmy na taką infrastrukturę - odpowiedział Tobiasz Wiesiołek.  

W najbliższą środę w studiu zmierzą się kandydaci do Rady Miasta Piły. Porozmawiają na temat dróg i komunikacji zbiorowej.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group