Debata jednego kandydata na burmistrza Jastrowia

29.03.2024   Autor: Kamil Kończewski
422---299
W debacie wyborczej kandydatów ma burmistrza Jastrowia mieli się zmierzyć obecny burmistrz Piotr Wojtiuk i jego kontrkandydatka Ewa Winkowska. Mieli, ponieważ reprezentantka komitetu Gmina Jastrowie Nasza Wspólna Sprawa pomimo zaproszenia nie pojawiła się w studiu. Jej przeciwnik skupił się między innymi na pozbyciu się odpadów lakierniczych składowanych nielegalnie przy ulicy Narutowicza.

– Utylizacja tych odpadów to kilka milionów złotych, których tak naprawdę samorząd nie ma w swoim budżecie. Zresztą odbyłoby się to kosztem innych inwestycji. Byłoby to trochę nieuczciwe. Tutaj od kilku lat staramy się znaleźć rozwiązanie. Jakoś nie udało się za poprzedniej władzy tego uczynić. Ani nie pomógł nam pan wojewoda, ani minister, ani premier. W tej chwili czynimy starania, aby ministerstwo klimatu nam pomogło. Pojawiają się środki i chcemy zrobić to jak najszybciej – zapowiada Piotr Wojtiuk, kandydat na burmistrza Jastrowia.
Podczas debaty kandydat zapowiedział także, że w dalszym ciągu będzie kontynuował zabieganie o inwestorów. A pomóc ma w tym lokalizacja Jastrowia. Zbiegają się tam bowiem dwie drogi krajowe, a w przyszłości powstanie trasa S11, która usprawni poruszanie się między Piłą a Szczecinkiem. Piotr Wojtiuk zapowiedział także, że jak wygra wybory, w mieście powstanie kryta pływalnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group