Pilskie BWA szuka fotografii i ulotek z lat 80-tych

18.03.2024   Autor: Redakcja
1135---120
Kolejna wystawa fotograficzna o historii Piły. BWA otrzymało dotację na kolejną wystawę m.in. archiwalnych fotografii. 

Wystawę Piła w fotografiach Romana i Andrzeja Zaranków” zobaczyło jak dotąd 5 tys. osób. Tę ekspozycję nadal można oglądać w pilskiej galerii. 

Wyjątkowa wystawa w pilskim BWA 

Teraz BWA dostało ponad 54 tys. zł na projekt pt. „Dekada mroku i nadziei – Piła i Północna Wielkopolska w okresie przełomu 1980 – 1989”. Łączna wartość realizowanego projektu to 63 650 zł. O dofinansowanie ubiegało się 951 instytucji i organizacji z całej Polski. Dofinansowanie otrzymało 125 wnioskodawców, w tym i Biuro Wystaw Artystycznych w Pile. 

Celem projektu jest przypomnienie mieszkańcom północnej Wielkopolski, a szczególnie młodzieży, nie tylko ważnych wydarzeń z lat 80. i 90. XX wieku, ale również przywołanie dnia codziennego. 

Projekt zawiera trzy wydarzenia:
- 23 sierpnia Koncert „Pieśń Niepokorna” przy Starostwie Powiatowym w Pile. Wystąpi pieśniarz Jacek Wójcicki, znany m.in. z „Piwnicy pod Baranami” w Krakowie. W repertuarze artysty pojawią się również utwory Jacka Kaczmarskiego.
- 10 września w BWA PP otwarta zostanie wystawa pt. „Znaczki poczty podziemnej, ulotki i plakaty 1981-1989”. Wystawa potrwa do 4 października.

- 18 października w BWA PP wernisaż wystawy fotografii pt. „Dekada mroku i nadziei. Piła i północna Wielkopolska w okresie przełomu 1980 – 1989 i później”. 

Wystawy zostaną wzbogacone o opracowane pod względem historycznym katalogi. 

- Zwracamy się do państwa o udostępnienie zdjęć, znaczków, ulotek i plakatów z tamtego okresu. Najbardziej interesują nas fotografie obrazujące różne wydarzenia publiczne i kościelne, widoki miast i charakterystycznych miejsc oraz budynków, które w czasach współczesnych wyglądają już zupełnie inaczej - apeluje BWA. 

Osoby, które zechcą udostępnić takie fotografie mogą się zgłaszać do Biura Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego (ul. Okrzei 9/2, bwaxxl@op.pl, tel. 67 213 11 82). Zgromadzony zasób fotografii posłuży w przyszłości do utworzenia projektu „Archiwum Piła". 

fot. archiwum BWA 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group