Trzecia Droga odsłania kolejne karty

03.03.2024   Autor: Mateusz Manthai
---
Znamy kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni w wyborach samorządowych w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Posłowie Krzysztof Paszyk i Adam Luboński ogłosili nazwiska osób ubiegających się o mandaty w radzie powiatu oraz stanowiska burmistrzów i wójta.  
 
Podczas czwartkowej konferencji prasowej, posłowie przybliżyli sylwetki kandydatów na stanowisko burmistrza Trzcianki, Wielenia i wójta Drawska, ale nie tylko.  
  
- Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego prawdopodobnie wystawi największą liczbę kandydatek i kandydatów do poszczególnych samorządów - mówi Krzysztof Paszyk, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
 
Poznaliśmy także pretendenta do rady powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. O lepszy powiat chce zawalczyć były starosta Tadeusz Teterus. Samorządowiec chciałby poszukać wspólnego mianownika z pozostałymi kandydatami.  
 
- Mamy pomysły, mamy wiedzę, mamy doświadczenie, mamy ludzi, którzy będą realizować i dbać o rozwój każdej jednostki samorządowej, każdej gminy i każdego miasta - zapewnia Tadeusz Teterus, kandydat do rady powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.
 
O fotel burmistrza Trzcianki zawalczy Piotr Halama. Od ponad 30 lat związany z oświatą. Jest dyrektorem Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile. Kandydat chce postawić na rozwój i naprawę dróg, zarówno w mieście, jak i na wsi. Postuluje także o modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej.  
 
- Mamy XXI wiek, a w Trzciance są ulice, gdzie tej kanalizacji nie ma. Mieszkańcy wsi również postulują o budowę kanalizacji - przypomina Piotr Halama, kandydat na burmistrza Trzcianki.
 
Kandydatką na stanowisko burmistrza Wielenia została Elżbieta Rybarczyk. Samorządowiec od dwóch kadencji pełniła już tę funkcję. W trakcie sprawowania urzędu udało się jej zrewitalizować przestrzeń miejską w Wieleniu i zmodernizować sale wiejskie.  
 
- Infrastruktura jest potrzebna i pieniądze, które należy pozyskiwać również. Środki unijne, które pozwalają nam budować taką dobrą przyszłość dla mieszkańców to dzisiaj naprawdę świetlana przyszłość - twierdzi Elżbieta Rybarczyk, kandydatka na burmistrza Wielenia.
 
Dotychczasowy wójt Drawska Bartosz Niezborała ponownie zawalczy o to stanowisko. Kandydat chce postawić na rozwój sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Bliska jego sercu jest także turystyka i walory przyrodnicze regionu. 
 
- Nie zapominamy o turystyce, bo nie możemy. Gmina Drawsko to 70 proc. lasów, rzeka Noteć, Puszcza Notecka, więc dalsza rozbudowa ścieżek rowerowych i infrastruktury turystycznej jak najbardziej jest dla nas istotna - mówi Bartosz Niezborała, kandydat na wójta Drawska.
 
Jak zaznaczyli posłowie, Trzecia Droga idzie do wyborów samorządowych z wielką pokorą, ale i nadzieją. Kandydaci mają wsłuchiwać się w głos społeczeństwa i proponować najlepsze rozwiązania problemów mieszkańców. Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group