Dragon-24. W Polsce ruszyło wspólne ćwiczenie NATO

28.02.2024   Autor: Redakcja
494---261
Trwa jedno z największych w tym roku ćwiczeń wojsk lądowych. Dragon-24 angażuje w działania ok. 20 tys. żołnierzy i sprzęt wojskowy państw NATO. Ćwiczenie odbywa się na terytorium całego kraju, więc na drogach pojawi się sporo pojazdów wojskowych.

Dragon-24 to ćwiczenie, w którym udział biorą siły międzynarodowe i sojusznicze. Dragon-24 to jedno z 16 zaplanowanych ćwiczeń, realizowanych w ramach manewrów NATO pk. Steadfast Defender-24.

Ćwiczenie jest testem dla sił zbrojnych w zakresie reagowania na kryzys,narastanie kryzysu, działania prowokacyjne ze strony przeciwnika oraz prowadzenie operacji obronnej po potencjalnej agresji zbrojnej na terytorium RP. Pierwszoplanową rolę odgrywają w ćwiczeniu wojska lądowe, które będą wspierane przez siły powietrzne, marynarkę wojenną, WOT oraz wojska specjalne czy wojska cyber.
Gdzie realizowane będzie ćwiczenie?

Do końca maja, pojazdy wojskowe będą przemieszczały się niemal we wszystkich województwach, na autostradach oraz drogach krajowych. Ćwiczenia nie są skierowane w stronę jakiegokolwiek państwa. Ich celem jest przetestowanie współdziałania w ramach NATO.

Zdjęcie: pap

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group