Koniec remontu trzcianeckiego przedszkola

25.02.2024   Autor: Mateusz Manthai
663---

Uśmiech zagościł na twarzach przedszkolaków w Trzciance. Dobiegł końca remont przedszkola numer 4. Zniszczony i zaniedbany do tej pory budynek zyskał nowy wygląd.  

Gmina Trzcianka od kilku lat sukcesywnie remontowała przedszkola i szkoły podstawowe.  Budynki zyskały nowy blask. Do remontu pozostało jedynie przedszkole numer 4.  Jednak jego modernizacji nie było w planach. Te uległy zmianie, gdy pojawiły się pieniądze z Polskiego Ładu.  

- Dopisaliśmy to zadanie do wniosku do Polskiego Ładu - do budowy hali sportowej przy szkole podstawowej numer 3. ostatecznie około 3 miliony złotych zostało przeznaczonych na przebudowę i termomodernizację tego przedszkola - mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

Szary i brudny dotąd budynek został odmalowany. Budowlańcy ułożyli nową sieć kanalizacyjną i elektryczną. Na dachu pojawiła się instalacja fotowoltaiczna. Ma ona pozwolić na obniżenie kosztów energii. Ale to nie wszystko...  

- Bardzo duży zakres prac. Remont obejmował sale, obejmował ocieplenie budynku z zewnątrz, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remonty gabinetów. Udało nam się wygospodarować miejsce na gabinet dla specjalistów i na zajęcia dla dzieci z pomocy psychologiczno-pedagogicznej - mówi Karolina Kordek, dyrektor Gminnego Przedszkola numer 4 w Trzciance.  

Dzieci mogą też korzystać z nowych, przestronnych łazienek. Remont trwał od czerwca ubiegłego roku. A jego finał oznacza, że teraz wszystkie gminne przedszkola spełniają nowe normy środowiskowe.  
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group