"20 dni w Mariupolu" – filmowy opis zagłady [zaproszenie]

22.02.2024   Autor: Redakcja
834---177
W drugą rocznicę agresji Rosji na Ukrainę w Centrum Iskra w Pile odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu pt. "20 dni w Mariupolu". To filmowy akt oskarżenia Rosji i zapis zagłady Mariupola, który zdobył Nagrodę Pulitzera, a w marcu powalczy o Oscara w kategorii najlepszy film dokumentalny.

"20 dni w Mariupolu", z narażeniem życia, zrealizował Mstyslav Chernov, jedyny korespondent, który do końca pozostał w oblężonym mieście. To bezkompromisowy dokument i wstrząsająca relacja dokumentująca zagładę tytułowego miasta. Chernov z narażeniem życia rejestrował rosyjskie zbrodnie wojenne i codzienne życie mieszkańców Mariupola. To nie tylko reporterski zapis wydarzeń, ale przeszywający, pełen pasji dokumentalny akt oskarżenia.

– Niewiele filmów ogląda się w takim napięciu – od pierwszych minut aż po finał, ujawnia, w jaki sposób udało się wywieźć ten wybuchowy materiał z okupowanej strefy. Niewielu twórców z taką mocą pokazuje bezlitosne okrucieństwo wojny. Ale Czernow i ekipa nie czynią tego, by szokować. Ich intencją jest pozostawienie świadectwa i wstrząśnięcie sumieniem świata – pisze na stronie WATCH DOCS Konrad Wirkowski.

Pokaz filmu "20 dni w Mariupolu" 24 lutego (sobota) o godz. 18.00 w Centrum Iskra w Pile przy ulicy ul. Kilińskiego 12. Film tylko dla widzów dorosłych. Wstęp wolny.

Zdjęcie: materiały dystrybutora

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group