Pijany 18-latek za kierownicą. Nigdy nie miał prawa jazdy

12.02.2024   Autor: Redakcja
432---206
Pijanego 18-latka za kierownicą zatrzymała dziś w nocy wałecka drogówka. Chłopak nie miał prawa jazdy, za to miał... marihuanę. 

Około godziny 02.00 na ulicy Dąbrowskiego w Wałczu policjanci zainteresowali się osobowym fordem. Samochód nagle ruszył i zaczął przyspieszać jadąc ulicą Kościuki i dalej Wojska Polskiego. Policjanci ruszyli za nim nieoznakowanym radiowozem. 

- Policyjne przeczucie nie zawiodło kryminalnych. Od razu wyczuli zapach alkoholu w pojeździe i na miejsce wezwali patrol drogówki. Sprawdzili kierującego w policyjnym systemie. 18-latek nie posiadał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów. Ponadto w trakcie przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli w aucie narkotyki w postaci marihuany - informuje st. asp. Beata Budzyń, rzeczniczka prasowa wałeckiej policji. 
Chłopak miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Ponadto wstępne badanie urządzeniem do wykrywania narkotyków w organizmie wykazało u kierowcy pozytywny wynik. Policjanci zabrali go na badanie krwi. 

Kierowca został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem bez uprawnień, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group