Uwaga! Kolumny wojskowe na drogach

11.02.2024   Autor: News4Media
449---726

Leopardy, Rosomaki, Kraby... To wszystko będzie można zobaczyć na drogach niemal w całym kraju. W poniedziałek 12 lutego zaczną się nimi przemieszczać kolumny wojskowe.

Co jakiś czas na polskich autostradach, drogach ekspresowych i trasach niższej klasy pojawiają kolumny wojskowe. Zawsze ma to związek z przerzucaniem żołnierzy w rejony inne niż na te, w których stacjonują. Tak samo będzie i tym razem.

- Od poniedziałku 12 lutego na drogach niemal całego kraju będzie zwiększony ruch pojazdów wojskowych, związany z ćwiczeniami Steadfast Defender 2024 i ich polską częścią Dragon-24 – zapowiada Sztab Generalny.

Kolumny będzie można zobaczyć na drogach w niemal wszystkich województwach. Będzie tego sporo, bo w manewrach weźmie udział 90 tysięcy żołnierzy z 31 krajów NATO i Szwecji (ma wkrótce wejść do NATO). Oficjalnie ćwiczenia rozpoczęły się już pod koniec stycznia i potrwają do końca maja. To operacja międzynarodowa, ale większość jej elementów będzie się odbywać w krajach Europy Środkowej.

Widok czołgów czy wozów bojowych na drodze to atrakcja dla kierowców czy pieszych świadków i pewnie niejedna osoba zechce zrobić pamiątkowe zdjęcie. Armia prosi jednak, żeby się powstrzymać, a na pewno nie umieszczać takich fotografii w sieci. Nie chce także aby podawać dat i godzin przejazdów poszczególnych kolumn. Dotyczy to także przelatujących samolotów.

fot. iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group