Most pieszo-rowerowy, a także ścieżki rowerowe to wszystko powstanie na Motylewie

10.02.2024   Autor: Jakub Sierakowski
200---
Duże zmiany na Motylewie. Osiedle czeka infrastrukturalna przemiana za ponad 13 milionów. Jej pierwszym elementem jest ścieżka rowerowa, której budowa ruszy już niedługo. 

- W ramach tego przedsięwzięcia będą realizowane inwestycje drogowe: ulica Gęsia, Kolibrowa, Bociania, Łabędzia i fragment ul. Jastrzębiej, a także ścieżka rowerowa od ul. Łabędziej do Orlej. Ta ścieżka, na którą teraz otrzymaliśmy decyzję pozwolenia na budowę, to zaledwie pierwszy element - powiedziała Jolanta Sobieszczyk, dyrektorka wydziału rozwoju i funduszy europejskich w UM Piły.


Ścieżka pieszo-rowerowa będzie łączyć ul. Łabędzią z Orlą. To jeden kilometr nad Gwdą, której wysoki poziom nie pozwala na razie na rozpoczęcie prac budowlanych.  Natomiast budowa infrastruktury na ulicach osiedla rozpocznie się, gdy miasto dostanie ze starostwa pozwolenie na budowę. Ta część jest niemal w 100 proc. finansowana z Polskiego Ładu. Kolejną dużą zmianą jest nowy most pieszo-rowerowy na Gwdzie łączący osiedle z Kaliną. Tu miasto dostało 70 proc. dofinansowania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terenowych. W ramach inwestycji na Motylewie, powstanie także ścieżka pieszo-rowerowa na ul. Jastrzębiej, łącząca się z Przepiórczą i Przemysłową. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group