Trwa festiwal teatralny w Pile

14.11.2023   Autor: AK
207---
24. Festiwal Teatralny: Teatr Pasja Rodzinna rozpoczął się tradycyjnie w święto Niepodległości. Pilanie przez miesiąc będą mogli oglądać spektakle i najlepszych aktorów w kraju.

– Artystycznie to musi być dobrze skrojone, trzeba być uczciwym w swoim zawodzie, w swoim warsztacie, że tak powiem mój stosunek do tego zawodu ustawiło mi pierwsze zdanie jakie powiedział Łomnicki na pierwszych zajęciach, powiedział krótko: prawdziwymi łzami powinni płakać ci, którzy zapłacili za bilety. I w tym jest klucz do wszystkiego – mówi aktor Marek Siudym.

W tym i do dobrej zabawy, bo tegoroczny festiwal zdominowały komedie. Jednak nie tylko lżejszy repertuar będą mogli oglądać pilanie. Na deskach pilskiego teatru wystąpi teatr lalkowy z przedstawieniem "Freedom in my mind", opowiadającym o doświadczeniach austriackiego psychiatry żydowskiego pochodzenia, który przetrwał obóz koncentracyjny. Będzie też spektakl muzyczny z okazji setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej. Ostatni spektakl festiwalu teatralnego zaplanowano na 26 listopada. Zakończy go przedstawienie “Kto się boi Virginii Woolf”.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group