Planujesz kupno iPhone? Jaki wybrać? Podpowiadamy!

31.10.2023   Autor: Artykuł sponsorowany
---
Myślisz o kupnie smartfona Apple? Na rynku obecnie dostępnych jest kilka generacji iPhone. Którą z nich warto wybrać? Czy wybór nieco starszego modelu, odnowionego iPhone lub używanego egzemplarza to dobre rozwiązanie? Czy będzie to sposobem na oszczędności, czy na kłopoty z telefonem? W dzisiejszym poradniku postaramy się przedstawić kilka cennych wskazówek.

iPhone 15 już jest! Czy to najlepszy wybór wśród telefonów od Apple?

Zakup nowego iPhone zawsze wiąże się z dość dużym wydatkiem. Smartfony Apple są kierowane do najbardziej wymagających użytkowników. Możemy po nich oczekiwać wysokiej jakości wykonania i zastosowania najnowszych podzespołów. Apple daje też użytkownikom iPhone dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności, czasem niedostępnych w innych urządzeniach. Dobrym przykładem może być tu seria najnowszych smartfonów od Apple - iPhone 15. Podstawowy model otrzymał Dynamiczną Wyspę na ekranie i mocny procesor, w poprzedniku dostępny tylko w wersjach Pro i Pro Max. iPhone 15 Plus ma do tego duży wyświetlacz. Najlepsze są obecnie natomiast modele iPhone 15 Pro (z topowym, tegorocznym procesorem i udoskonalonym zestawem aparatów) i iPhone 15 Pro Max.

Te telefony mają właściwie tylko jedną wadę - dość wysoką cenę. Zdaniem recenzentów i pierwszych użytkowników, którzy już kupili, są jednak warte każdej wydanej złotówki. Bez dwóch zdań iPhone 15 to najlepsze telefony Apple w historii. Możemy to zresztą powiedzieć o każdej kolejnej, nowej generacji tych telefonów. Apple co roku wprowadza pewne poprawki, które dotyczą obudowy, wyświetlacza, aparatu, wydajności, czy baterii. W najnowszej generacji jedną z dodatkowych nowości jest postawienie na port ładowania USB-C. Wreszcie naładujemy więc swój telefon kablem pasującym też do innych sprzętów.

Co ze starszymi modelami, który jest teraz najbardziej opłacalny?

Zastanawiasz się, jaki iPhone wybrać? Poza najnowszymi modelami w sprzedaży wciąż są również nieco starsze generacje. Apple jest producentem, który zapewnia bardzo długie wsparcie dla swoich urządzeń. Kupując dwu- lub trzyletni model wciąż mamy więc  świetny telefon, który przez kolejne kilka lat będzie dobrze działał. Pamiętajmy, że nawet kilkuletnie iPhone nadal musimy rozpatrywać jako flagowe urządzenia. Oferują świetną jakość zdjęć, ma dobry ekran, a wieloletnie aktualizacje oprogramowania zapewniają dziś płynną pracę nawet na iPhone 11 lub iPhone 12.

Zeszłoroczny iPhone 14 w podstawowej wersji kosztuje dziś około 3.900 złotych. To o około 800 złotych mnie od nowości z 2023 roku. Alternatywą dla iPhone 15 może być też czternastka w wersji Pro - telefony kosztują tyle samo i mają identyczną wydajność (ten sam procesor). Model 14 Pro ma lepszy zestaw aparatów i lepszy ekran, piętnastka jest natomiast nowsza, ma też złącze USB typu C. Naszym zdaniem dziś najbardziej opłaca się zakup podstawowego modelu iPhone 14. Wcześniejsza generacja jest tylko nieznacznie tańsza, oferując jednak zauważalnie słabsze osiągi. Jeśli natomiast szukasz w 2023 roku taniego iPhone, możesz postawić na kompaktowego iPhone SE lub wybrać iPhone 12. W podstawowej wersji kosztuje tylko 2500 złotych, ma jednak dość mały dysk (64 GB).

Może kupić odnowionego iPhone?

Osoby, które szukają sposobu na zakup iPhone za mniejsze pieniądze czasami decydują się na egzemplarz z drugiej ręki. Używany iPhone oczywiście będzie o kilkadziesiąt procent tańszy od nowego, taki zakup zawsze wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. W sieci nie brakuje ofert telefonów z niepewnego źródła, bez gwarancji i dowodu zakupu, czy zza granicy. Ciężko powiedzieć, czy takie urządzenie będzie w pełni poprawnie działać.

Alternatywą dla używanych telefonów może być natomiast odnowiony iPhone. Producent lub profesjonalny serwis wymienia wiele części, sprzedaje taki model następnie w oficjalnej dystrybucji. Mamy na niego pełną gwarancję, telefon wygląda też jak nowy - jest w idealnym stanie. To niezły sposób na zaoszczędzenie 10-20% wartości telefonu przy zakupie iPhone.

Przeczytaj więcej o: komputronik.pl,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group