Ścieżka edukacyjna, mural i festiwal za budżet obywatelski

10.10.2023   Autor: Kamil Kończewski
220---194
Ścieżka edukacyjna, mural, festiwal oraz zestawy do ratowania życia AED to zwycięskie projekty złotowskiego budżetu obywatelskiego. Wszystkie będą realizowane w następnym roku.   

- Przeszły cztery projekty weryfikację. Było pięć pierwotnie złożonych. Te cztery podlegały głosowaniu. To jest dla mnie bardzo fajny miernik takiej aktywności społecznej. Raz, że pojawiają się oryginalne pomysły. Dwa, że potem jest mobilizacja autorów projektu do tego, żeby mieszkańcy oddawali swój głos. Wygrał projekt, który będzie taką ścieżką edukacyjną przy naszej ulubionej promenadzie przy jeziorze miejskim, powstanie park dzikich zwierząt w formie odlewów, które będą przypominały jakie zwierzęta żyją w polskich lasach - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 
Kolejny zwycięski projekt to festiwal “Świętowanie od juniora do seniora”. Mieszkańcy Złotowa postawili też na profilaktykę zdrowotną. W mieście będą ulokowane defibratory AED. W ramach tego projektu odbędzie się też szkolenie z obsługi tych urządzeń. Złotowianie doczekają się również kolejnego muralu. Tym razem z grafiką Teresy Jakubowskiej pod nazwą “Złotów”. Projekt znajduje się w zbiorach Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group