Europejskie wyróżnienie dla przedszkola

01.10.2023   Autor: Kamil Kończewski
---
Cudze chwalicie, swego nie znacie. To powiedzenie pasuje do sukcesu, który osiągnęło Przedszkole nr 7 w Pile, mieszczące się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Placówka otrzymała Europejską Nagrodę za Innowacyjne Nauczanie w 2023 roku w kategorii „Wczesna edukacja i opieka nad dzieckiem”.   
    
- Za kreatywne nauczanie, za nauczanie z wykorzystaniem różnych metod, z wykorzystaniem różnych narzędziach, nowoczesnych narzędzi. Magiczny dywan znany w wielu przedszkolach i szkołach. Wykorzystanie robotyki takiej dla małego dziecka w postaci ozobotów. Wykorzystanie również monitorów interaktywnych, które pobudzają dzieci w każdym zakresie. Te narzędzia pozwalają dzieciom na odkrywanie w sobie tego potencjału, który dotychczas był ukryty - mówi Barbara Ochocka, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 2 w Pile.
 
W konkursie wzięły udział przedszkola z ponad 30 europejskich krajów. W listopadzie Lidia Wójcik - autorka i koordynatorka projektu z pilskiego przedszkola zaprezentuje swój pomysł pod nazwą „Trudne tematy w dobrej zabawie – wychowanie ku przyszłości” podczas europejskiego wydarzenia kulturalnego, jakim jest European Innovative Teaching Award Event. 
Przeczytaj więcej o: SP2, pila, europejska nagroda dla przedszkola,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group