Tusk w Pile: Nie powinni pchać się do władzy ludzie, którzy nie wiedzą, co to jest radość życia

22.09.2023   Autor: Kamil Kończewski
1513---147
W Pile był wczoraj przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Zabiegał o wyborcze głosy na spotkaniu z sympatykami w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Był także w Chodzieży gdzie zagrał z młodymi piłkarzami miejscowej Polonii.

W czasie swojego wystąpienia w Pile Donald Tusk mówił m.in. o postulatach medycznych. Podkreślał, że w programie “100 konkretów na 100 dni", jest m.in. usprawnienie dostępu do specjalistów i szpitali dla osób, których choroby są przewlekłe i mają ostry przebieg. Lider Platformy powiedział, że obecnie ponad pół miliona ciężko chorych czeka na łóżko szpitalne a 4 miliony na wizytę u specjalisty.

– Zniesienie limitów na finansowanie w szpitalu operacji, procedur leczniczych. Tak, żeby już nigdy Polka czy Polak nie usłyszeli: nie ma dla ciebie miejsca w szpitalu chociaż jest wolne łóżko, jest lekarz, ale nie ma środków, nie ma pieniędzy – mówił Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.Obok Donalda Tuska, w Pile wystąpiła także zatrzymana kilka dni temu przez policję w Otwocku posłanka Kinga Gajewska. Za zakłócanie porządku podczas spotkania wyborczego premiera Mateusza Morawieckiego została siłą odprowadzona do radiowozu i wylegitymowana.

– Dzisiaj chylę nisko czoła wszystkim kobietom, które od lat protestują na ulicach. Ten rząd pogonią kobiety. A nasi mężczyźni będą z nami – mówiła Kinga Gajewska, posłanka Platformy Obywatelskiej.
Przewodniczący Platformy kilkakrotnie zwracał też uwagę na to, co wyborca powinien brać pod uwagę idąc do urny 15 października.

– Nie powinni pchać się do władzy ludzie, którzy nie wiedzą, co to jest radość życia, co to jest miłość rodzinna, co to jest radość ze sportu, zabawy. Polityka ponuraków, polityka ludzi zawziętych, nienawidzących innych, niezdolnych do kochania przynosi same nieszczęścia i my naprawdę tego doświadczamy w Polsce – przekonywał Donald Tusk.

W drodze do Piły Tusk zahaczył o Chodzież, gdzie zagrał w piłkę z młodymi piłkarzami Polonii, a w krótkiej rozmowie z lokalnymi dziennikarzami lider Platformy mówił o potrzebie modernizacji popularnych Orlików.

– Bardzo bym chciał, żeby były rozbudowane, unowocześnione Orliki, z wymianą też granulatu, ponieważ od dawno powinien być wymieniony. Ze wsparciem finansowym państwa dla animatorów. Nie dwie, nie trzy godziny dziennie, ale przez cały dzień Orlik powinien być do dyspozycji – mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

W Chodzieży przewodniczący Platformy Obywatelskiej zapowiedział, też uruchomienie wiosną nowego programu popularyzującego sport “Orlik. Wielkie granie!”. Ma to być turniej rozgrywany w czterech dyscyplinach: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce oraz tenisie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group