Ponad 22 mln zł dla szpitali w Pile, Złotowie, Trzciance i Wyrzysku

20.09.2023   Autor: Redakcja
1413---598
Szpitale w Pile, Złotowie i Trzciance otrzymają ponad 21 mln zł ze środków Funduszu Medycznego - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z kolei niecałe ponad 1,5 mln zł trafi do wyrzyskiego szpitala. 

Rozstrzygnięcie naboru i realizacja inwestycji oznacza skrócenie czasu oczekiwania na pomoc, zwiększenie komfortu pacjentów oraz poprawę bezpieczeństwa i efektywności udzielanych świadczeń. To duży krok w naszych staraniach o lepszą opiekę zdrowotną w regionie – podkreśla pilski poseł, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Prowadzone przez powiaty placówki medyczne w Pile, Złotowie i Trzciance otrzymają fundusze na przebudowy i modernizacje SOR, a także doposażenie oraz wsparcie pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR. Wsparciem ze środków subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych objęte będą 152 projekty w całej Polsce. Inwestycje zostaną zrealizowane do 2025 r.

Najwyższą kwotę wsparcia spośród szpitali w naszym regionie – 9 239 003 zł na poprawę jakości świadczonych usług medycznych w SOR - otrzymał Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica. Dla Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie wyasygnowano 5 245 000 zł, zaś Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance otrzyma 6 680 000 zł. 

– Warto podkreślić, że Fundusz Medyczny powstał dzięki inicjatywie legislacyjnej prezydenta Andrzeja Dudy, a od dziś staje się istotnym narzędziem wsparcia dla SOR w całej Polsce. Oddziały te odgrywają ogromną rolę – trafiają tam pacjenci w nagłej, często bardzo trudnej sytuacji – podkreśla poseł Grzegorz Piechowiak. I dodaje: – Duża ilość projektów, które zostaną objęte wsparciem, a także zwiększenie kwoty środków przeznaczonych na dofinansowanie do kwoty półtora miliarda złotych, pokazują, że nasze potrzeby zdrowotne są traktowane priorytetowo.
Z kolei w środę 27 września wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisze umowę z przedstawicielami powiatu pilskiego na dofinansowanie kwota 1,6 mln zł wyrzyskiej lecznicy. Pieniądze szpital przeznaczy na budowę łącznika między budynkami szpitala oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego. 
 
Ponadto wojewoda przekaże dyrekcji szpitala sprzęt medyczny, który jest częścią wyposażenia dla wielkopolskich placówek od WHOŚwiatowa Organizacja Zdrowia przekazała Polsce defibrylatory, respiratory oraz urządzenia do kompresji klatki piersiowej. Wyposażone w nie będą zespołu ratownictwa medycznego, które są zaangażowane w pomoc medyczną osobom przybyłym do Polski w wyniku konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group