Obwodnica Piły i Ujścia coraz bliżej

15.09.2023   Autor: Artur Maras
---340
Coraz bliżej powstania S11 w regionie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla odcinka Piła-Ujście.  
 
- Decyzja, którą otrzymamy po przeprowadzonym postępowaniu wskaże nam wariant, który będziemy realizować, czyli wskaże nam, którędy pobiegnie ten niemal 20-km odcinek pomiędzy Piłą, a Ujściem. Jest to ostatni odcinek w Wielkopolsce. Dla niektórych pozostałych odcinków mamy już uzyskane decyzja, dla niektórych toczą się postępowania, więc jest to ostatni odcinek S-11 w Wielkopolsce - tłumaczy Alina Cieślak, rzeczniczka prasowa GDDKiA. 
 
Postępowanie administracyjne zakończy się wydaniem decyzji, która ostatecznie zatwierdzi jej przebieg. Po uzyskaniu decyzji dla wspomnianego odcinka GDDKiA, będzie mogła przystąpić do dalszych prac nad całą S-11 na terenie województwa wielkopolskiego.
Kolejnym etapem będzie opracowanie Koncepcji Programowej. Po jej zakończeniu, mając zapewnione finansowanie inwestycji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj. Budowa może ruszyć za trzy lata. S-11 powstanie do końca 2030 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group