Strażacki obóz dla dzieci

31.08.2023   Autor: Artur Maras
797---292
40 dzieci z powiatu pilskiego oraz z partnerskiego powiatu z Niemiec, wzięło udział w obozie strażackim. Uczestnicy przez tydzień poznawali od podszewki pracę zawodowego strażaka. Zajęcia odbywały się m.in. w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Oprócz komory dymowej, uczestnicy tygodniowego obozu strażackiego zwiedzili także pilskie jednostki straży, gdzie uczyli się rozkładać i zwijać strażackie węże. Odwiedzili także Leśną Bazę Lotniczą w Krępsku i pływali strażacką motorówką na pilskich Płotkach.

Oprócz licznych atrakcji, pilska jednostka zapewniła dzieciom także nocleg i wyżywienie. W obozie wzięli udział również goście z Niemiec. Dzieci przyjechały z partnerskiego powiatu Schwalm-Eder.

– Cieszę się, że tutaj jestem. Bardzo nam się tu podoba i dużo się nauczyłem w tym czasie. Mam taką refleksję, że straż pożarna w Polsce i Niemczech są do siebie podobne – mówi Tobias.

Dzieci biorące udział w obozie w większości pochodzą z rodzin ze strażackimi tradycjami, czy to zawodowymi, czy ochotniczymi. Wielu z nich uczęszcza także do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

– W tym projekcie chodzi o to, żeby dzieci od najmłodszych lat zaznajamiały się ze sprzętem, którym dysponują straże pożarne i żeby tak naprawdę, jeśli mogę to określić w ten sposób, łapały bakcyla, jeśli chodzi o ten element pożarniczy – mówi st. bryg. Jarosław Kołak, komendant PSP w Pile.

Tak, aby być może w przyszłości wybrały mundur jako swoją zawodową drogę i zasiliły w ten sposób szeregi strażackich jednostek.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group