Startuje Cho-Jazz 2023

22.07.2023   Autor: Mateusz Manthai
---537

W  niedzielę rozpoczną się 53 Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Jazzowe. Ta najstarsza na świecie impreza każdego roku przyciąga setki adeptów muzyki oraz miłośników jazzu ze wszystkich zakątków globu.    
 

- Kilkanaście klas instrumentalnych. Klasy wokalne, na niektórych instrumentach są dwie klasy, z racji tego, że jest większa ilość uczestników. Jest też klasa home recordingu, dodatkowe zajęcia z emisji głosu, codzienne zajęcia z historii jazzu, z rytmiki. Specjalistyczne wykłady, które uczą tego jak zachować się na scenie, ale też jak się obyć w tym świecie muzycznym. Staramy się, żeby te dwa tygodnie dla uczestnika były takim czasem naprawdę treściwej nauki -mówi Marcin Kita, dyrektor Chodzieskiego Domu Kultury

W tym roku do Chodzieży przyjedzie blisko 200 uczestników z 7 krajów świata. Warsztaty rozpoczną się koncertem inauguracyjnym, w wykonaniu kadry nauczycielskiej. A ta jest imponująca. Młodych muzyków pod swe skrzydła wezmą najlepsi światowi jazzmani, m.in. Igor Hnydyn, Hans Peter Salentin, Janusz Szrom, czy Jerzy Główczewski.

Każdego dnia w amfiteatrze przy Chodzieskim Domu Kultury będą odbywały się bezpłatne koncerty, a w nocy jam sessions, podczas których uczniowie zagrają ze swoimi mistrzami.  W tym roku jazzmani biorący udział w warsztatach będą specjalnie uhonorowani. We wtorek o godz. 19.00 uroczyste otwarcie Alei Gwiazd Jazzu.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group