Konfederacja prezentuje kandydatów do Sejmu w okręgu pilskim

20.07.2023   Autor: Redakcja
762---345
Konfederacja przedstawiła trzech kandydatów na posłów z tzw. pilskiego okręgu wyborczego. Jedynką będzie pochodzący z Poznania Ziemowit Przebitkowski. Na drugim miejscu na liście znajdzie się Piotr Wawrzyniak, a na trzecim Damian Garlicki. 

We wszystkich partiach politycznych trwa układanie list wyborczych w najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu. Póki co jako pierwsza nazwiska kandydatów publikuje Konfederacja. Dziś w Pile w tej sprawie ma się odbyć konferencja prasowa, ale na oficjalnym profilu Konfederacji w mediach społecznościowych pojawiły się nazwiska kandydatów z okręgu nr 38. Obejmuje on swym zasięgiem m.in. powiaty pilski, złotowski, czarnkowsko-trzcianecki i  chodzieski. 

Jedynką Konfederacji będzie Ziemowit Przebitkowski. To pochodzący z Poznania członek Ruchu Narodowego, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej i wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Drugim na liście jest działacz Ruchu Narodowego i Konfederacji Piotr Wawrzyniak. To mieszkaniec Trzcianki. Kandydował bez powodzenia m.in. w wyborach do Parlamentu Europejskiego z KWW Konfederacja Korwin, Braun Liroy, Narodowcy. Trzecim na liście ma być ratownik medyczny z Piły Damian Garlicki. Zasłynął swego czasu ostrą krytyką obostrzeń wprowadzonych przez rząd podczas pandemii koronawirusa. Brał również udział w proteście ratowników medycznych, którzy domagali się podwyżki wynagrodzenia. Mówił wtedy między innymi tak: – Nie możemy dalej tak czekać, że będziemy tak nisko wynagradzani jak do tej pory. Na inne grupy zawodowe znajdują się pieniądza, dla nas nigdy nie ma. Cały czas nas się bagatelizuje, dla nas były tylko oklaski, a teraz nam się zabrało wszystko co mieliśmy. 
 

Według średnich sondażowych z czerwca Konfederacja z okręgu pilskiego może liczyć na jeden mandat w wyborach do Sejmu. W innych okręgach  na listach do Sejmu Konfederacja wystawi m.in. lidera Sławomira Mentzena (Warszawa), syna prezesa NIK Jakuba Banasia (Warszawa), Janusza Korwin-Mikke (okręg podwarszawski), Grzegorza Brauna (okręg rzeszowski) czy Michała Urbaniaka (okręg gdański). 

fot.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group