Nowe publiczne przedszkole powstanie w Pile

23.06.2023   Autor: Jakub Sierakowski
751---249
Nowe przedszkole powstanie na Zielonej Dolinie. Wczoraj podpisano umowę na jego budowę.

Przedszkole będzie się znajdować między ulicą Kazimierza Wielkiego i ulicą Nad Gwdą. Ma być nowoczesne oraz neutralne klimatycznie – z panelami fotowoltaicznymi oraz zbiornikami na deszczówkę. Na dzieci w wieku od 3 do 6 lat będzie czekało 100 miejsc.

– Będą w tym przedszkolu różne strefy. Strefa sal – 4 sale, w tym ta z dodatkowym pomieszczeniem, żeby mogły się tam przespać. Sale będą duże, każda powyżej 80 metrów kwadratowych, więc komfort pracy będzie tam zacny – zapowiada Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty Kultury i Sportu UM Piły.

A do tego sala gimnastyczna, a także strefy zajęć dodatkowych, z gabinetami m.in. logopedy, psychologa i pedagoga. W przedszkolnym ogrodzie powstaną 3 miejsca zabaw i tor rowerowy. Wybór miejsca na budowę nowego przedszkola nie jest przypadkowy.
– Jesteśmy na terenie osiedla, które bardzo szybko się rozwija. Tutaj będą realizowane kolejne inwestycje mieszkaniowe, więc osób mogących skorzystać z przedszkola będzie bardzo dużo. Po drugie spowoduje to, że w mieście będziemy mieli pewną nadwyżkę miejsc w przedszkolach – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Budowa przedszkola ma zakończyć się na początku 2025 r. Pierwsze zajęcia rozpoczną się kilka miesięcy później we wrześniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group