Duże zmiany dla kierowców podróżujących DK10

16.06.2023   Autor: Redakcja
269---89
Od poniedziałku 19 czerwca do czwartku 29 czerwca kierowców podróżujących drogą krajową nr 10 czekają spore zmiany. W tym okresie PKP PLK będzie budować przejazd kolejowy na ul. Wolności w Mirosławcu. Droga w tym miejscu będzie zamknięta.

Od poniedziałku kierowcy będą musieli jechać objazdem od Kalisza Pomorskiego drogą wojewódzką nr 175 do Drawska Pomorskiego , następnie droga krajową nr 20 do Czaplinka i dalej drogą wojewódzką nr 163 do Wałcza. Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, to jedyny możliwy objazd w tym rejonie, którym może poruszać się cały ruch drogowy.
Utrudnienia związane są z realizacją inwestycji kolejowej prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe. W ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 410 na drodze krajowej nr 10 w Mirosławcu ma powstać zupełnie nowy przejazd kolejowy. Prace budowlane związane z wykonaniem przejazdu łącznie z torowiskiem wymagają całkowitego zamknięcia DK10. Jak informuje GDDKiA na całej trasie objazdu będzie umieszczone odpowiednie oznakowanie.

fot. GDDKiA Szczecin

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group