Jak spędzić wakacje w mieście?

28.05.2023   Autor: Kamil Kończewski
---
Eksplorowanie lokalnych atrakcji turystycznych, zajęcia sportowe, pikniki, kursy i warsztaty czy koncerty i festiwale. To kilka sposobów na spędzanie wakacji w mieście. O tym jak mają takie wakacje wyglądać wałeccy urzędnicy postanowili zapytać młodzież w specjalnej ankiecie.  
 
Nie tylko wałeccy uczniowie już odliczają dni do upragnionych wakacji. A te w tym roku rozpoczną się 24 czerwca i potrwają aż do niedzieli 3 września. Co można robić przez ten czas w swoim rodzinnym mieście?  
- Chciałbym, aby turniej piłki nożnej był w Wałczu. Na wodzie by postawili jakieś dmuchańce, żeby poskakać. Turniej piłki nożnej, aby w Wałczu powstał -  mówią mieszkańcy Wałcza.
 
Te i inne propozycje uczniowie klas VII i VIII wałeckich szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich będą mogli wskazać w specjalnej ankiecie przygotowanej przez miejski ratusz. Poza tym pytania będą dotyczyć... 
 
- Po pierwsze jak oni spędzają czas. Jakie są ich zainteresowania. Po drugie czy korzystają z oferty miasta zwłaszcza w tym zakresie, który jest proponowany dla takich właśnie młodych osób. No ich pytamy też o to co oni chcieliby zaoferować - przypomina Anna Czerniewicz, naczelnik spraw społecznych w Urzędzie Miasta w Wałczu.
 
Kluczem całego programu jest zmobilizowanie młodzieży do aktywnego włączenia się w organizację wakacyjnego czasu według swojego pomysłu dla rówieśników. Ma to przede wszystkim oderwać nastolatków od komputera i smartfona. Nauczyć pracy w zespole oraz odpowiedzialności. Natomiast ratusz pomoże finansowo w organizacji wakacyjnych przedsięwzięć. Ankiety trafią do szkół w poniedziałek. Uczniowie będą mieli dwa tygodnie, aby je wypełnić i podzielić się swoimi pomysłami. Te najciekawsze będą mogły być zrealizowane już w drugiej połowie lipca. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group