Prostowanie zakrętu

26.05.2023   Autor: Mateusz Manthai
828---37
Niebezpieczny zakręt w Młynarach koło Margonina będzie... wyprostowany. Wszystko przez liczne kolizje i wypadki, do których tam dochodziło. Inwestycję przeprowadzi Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Ostry zakręt w Młynarach od wielu lat owiany jest złą sławą. To, jak mówią kierowcy, jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie chodzieskim. Groźnie robiło się tam szczególnie zimą. Teraz ma się to zmienić. Zakręt będzie... wyprostowany.

Jak mówią statystyki, w ciągu ostatnich 5 lat w Młynarach doszło do 11 kolizji lub wypadków. A tych mogło być znacznie więcej, ponieważ nie do wszystkich wysyłana była straż pożarna. W wypadkach poszkodowanych zostało kilka osób, które wymagały przetransportowania do szpitala.

– Samochody po prostu przy zbyt wysokiej prędkości wypadały na skraj drogi. Były też zdarzenia, gdzie dochodziło do czołowego uderzenia np. samochodu osobowego z ciężarowym albo trzech samochodów – mówi kpt. Jakub Nowak, zastępca rzecznika prasowego PSP w Chodzieży.


Feralny zakręt ma być przebudowany. Swój wygląd zmieni skrzyżowanie drogi wojewódzkiej numer 190 z jedną z gminnych tras. Drogowcy zmodernizują odcinek o łącznej długości prawie 200 metrów.

– Przebudowana zostanie zatoka autobusowa, zamontowane zostaną dodatkowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu takie jak płytki integracyjne przed przejściem dla pieszych i na zatoce autobusowej dla osób słabowidzących – wyjaśnia Ewelina Stoińska z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Ze wszystkimi pracami drogowcy mają się uporać do końca października. Inwestycja pochłonie ponad 2 miliony złotych. Całość zostanie sfinansowana ze środków samorządu województwa wielkopolskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group