Lato na stadionie powiatowym w Pile

24.05.2023   Autor: Artur Maras
872---255
Piękni i Młodzi, Weekend czy Strachy na Lachy to gwiazdy tegorocznego lata na stadionie powiatowym w Pile. Nie zabraknie także pikniku dla fanów militariów czy potańcówek dla seniorów.

W środy, co dwa tygodnie, stadion powiatowy przy ul. Okrzei przejmować będą seniorzy. Powiat organizuje tam potańcówki. Pierwsza odbyła się tydzień temu. Kolejna 31 maja. Nie zabraknie także letnich koncertów. W sierpniu zagrają m.in. zespoły Strachy na Lachy i Verba.

– Uznaliśmy, że warto promować naszych lokalnych artystów, a w przypadku takiego kultowego zespołu jak Strachy na Lachy jesteśmy pewni, że cały stadion będzie ponownie zapełniony. Wcześniej, 15 lipca, bardziej lekka muzyka – zespół Piękni i Młodzi – zapowiada Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Z kolei na dożynkach powiatowych 3 września zagra zespół Weekend. Wcześniej, bo 18 czerwca Wystawa Rolnicza. 13 sierpnia to dzień dla fanów militariów. Na stadionie odbędzie się Rodzinny Piknik Wojskowy. Będzie można na nim zobaczyć m.in. ciężki sprzęt, np. moździerz samobieżny RAK.
– Także dużo innego sprzętu, który przedstawią żołnierze ze wszystkich rodzajów sił zbrojnych typu logistyka, łączność. Będzie sprzęt pancerny, zmechanizowany, wojska przeciwlotnicze, wojska inżynieryjne. Przyjdźcie, zobaczcie. Będzie też sprzęt strzelecki – mówi mjr Robert Nazaruk, zastępca szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Pile.

A już w tę niedzielę – strażacki piknik rodzinny. Komendant pilskiej straży chce ściągnąć na stadion około 30 wozów strażackich i 200 druhów. Nie zabraknie także dmuchańców i stoisk gastronomicznych.
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group