Czym są tabletki na powiększenie penisa, jak działają i czy ich stosowanie jest bezpieczne?

27.04.2023   Autor: Artykuł sponsorowany
---

W dzisiejszych czasach, gdy wielkość penisa często uważana jest za symbol męskości, nie dziwi rosnąca liczba mężczyzn szukających skutecznych metod na zwiększenie rozmiaru członka. 

Czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Mężczyźni chcący zwiększyć rozmiar swojego penisa mają do dyspozycji zabieg chirurgiczny, nieinwazyjne procedury z zakresu medycyny estetycznej (np. lipotransfer), pompki próżniowe, ekspandery, a także wspomniane w tytule tabletki na powiększenie penisa. 

W tym artykule przyjrzymy się bliżej suplementom na porost penisa, analizując je na przykładzie jednego z popularnych na rynku produktów - Member XXL (więcej informacji można znaleźć na https://medsense.pl/member-xxl/). Omówimy zarówno składniki aktywne zawarte w produkcie, ich działanie, jak i bezpieczeństwo stosowania tego typu preparatów. 

Czy zatem tabletki na powiększenie penisa są kluczem do osiągnięcia wymarzonego rozmiaru, czy też stanowią jedynie kolejny chwyt marketingowy? 

Jak działają tabletki na powiększenie penisa?

Tabletki na powiększenie penisa jak Member XXL, zawierają naturalne substancje takie jak L-arginina, kozieradka pospolita, palma sabałowa, buzdyganek naziemny, żeń-szeń koreański czy cynk. 

Jako, że podstawowe działanie preparatów tego typu polega na zwiększeniu rozmiaru penisa, tak prym wśród składników aktywnych wiedzie l-arginina, żeń-szeń oraz buzdyganek naziemny.

Składniki te stymulują bowiem krążenie krwi a także powodują silny rozkurcz naczyń krwionośnych, co umożliwia przedostanie się większej ilości krwi do ciał jamistych prącia. To właśnie tech mechanizm odpowiada za zwiększenie objętości ciał jamistych a tym samym ma doprowadzić do wzrostu masy penisa na całej jego powierzchni (zarówno obwodu penisa jak i jego długości).

Warto zauważyć, że poprawa przepływu krwi może również wpłynąć na uzyskanie silniejszej erekcji, dzięki czemu tabletki na powiększenie członka mogą również działać jako środki wspomagające erekcję. 

Potwierdzać zdaje się to metaanaliza z 2019 roku - "The Potential Role of Arginine Supplements on Erectile Dysfunction: A Systemic Review and Meta-Analysis". Według autorów, L-arginina może stanowić skuteczne wsparcie dla mężczyzn cierpiących na łagodne i umiarkowane zaburzenia erekcji (ED). 

Ponadto, buzdyganek ziemny (tribulus terrestris) i żeń-szeń koreański (panax ginseng) słyną ze swoich właściwości stymulujących libido i wzrost pożądania seksualnego. 

W przypadku tabletek Member XXL producent deklaruje możliwy wzrost rozmiaru penisa o 9 cm po zakończeniu pełnej kuracji, natomiast pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku tygodniach stosowania.

Bezpieczeństwo stosowania

Dostępne na Polskim rynku tabletki na powiększenie penisa zawierają jedynie naturalne składniki mające pozytywny wpływ na zdrowie seksualne, takie jak ekstrakty roślinne oraz witaminy i minerały. Dzięki temu są one w dużym stopniu bezpieczne i u zdrowych mężczyzn nie powinny powodować skutków ubocznych. 

Czy oznacza to, że tabletki na powiększenie członka są w pełni bezpieczne? Nie do końca, istnieją bowiem pewne przeciwwskazania, które sprawiają, że część mężczyzn nie powinna stosować nawet naturalnych suplementów na porost penisa. 

Przeciwwskazania do stosowania tabletek na powiększenie penisa

Choć tabletki na powiększanie penisa opierają swoje działanie na naturalnych składnikach, tak i w tym wypadku istnieją pewne przeciwwskazania. Można do nich zaliczyć m.in. schorzenia jak nadciśnienie tętnicze, niewydolność wątroby, niedrożność dróg żółciowych, wrzody żołądka, a także stosowanie niektórych leków na receptę (ze względu na potencjalne  interakcje). 

W przypadku problemów zdrowotnych najlepiej skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się czy możemy bezpiecznie przyjmować tego typu suplementy i nie grożą nam żadne skutki uboczne.

Przeciwwskazaniem jest również nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Ponadto, tabletki powiększające penisa nie są przeznaczone dla osób poniżej 18 roku życia, gdyż mogą zawierać składniki oddziaływające na gospodarkę hormonalną i produkcję testosteronu (szczególnie jeśli dany produkt zawiera ekstrakt z tribulus terrestris).

Czy tabletki mogą zastąpić zabieg chirurgiczny?

Chociaż operacja polegająca na nacięciu więzadeł wieszadłowych może niektórych przypadkach przynieść zauważalne rezultaty, tak ze względu na wysokie ryzyko powikłań oraz trudne do przewidzenia efekty, nie cieszy się zbyt dużą popularnością. 

Alternatywą są nieinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej polegające na wypełnieniu członka kwasem hialuronowym lub własną tkanką tłuszczową (lipotransfer), które mogą przynieść natychmiastowe efekty oraz wyraźne pogrubienie penisa nawet o 30-50%. Niestety, koszt takich zabiegów jest na tyle wysoki, że niewielu mężczyzn może sobie na nie pozwolić.

W tej sytuacji tabletki mogą stanowić ciekawą alternatywę, która jest zdecydowanie przystępniejsza cenowo i bardziej dyskretna. Tabletki to również nie tylko efekt powiększenie ale również silniejsza erekcja i pobudzenie libido, ponadto dostępne są bez recepty.

Należy jednak pamiętać, że nie ma jednoznacznych badań dotyczących skuteczności tabletek na powiększenie członka, można więc jedynie opierać się na opiniach mężczyzn publikowanych w internecie oraz deklaracjach samych producentów. 

Jeśli ktoś chce uzyskać natychmiastowy efekt powiększenia penisa, wówczas najlepiej skorzystać z lipotransferu lub kwasu hialuronowego, bowiem tabletki wymagają nawet kilku miesięcy regularnego stosowania.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Czy rozmiar penisa rzeczywiście ma znaczenie? To pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn. Żeby na nie odpowiedzieć, warto zwrócić uwagę na statystyki. Wynika z nich, że średnia długość penisa w stanie erekcji wynosi około 13-15 cm, natomiast przeciętna głębokość pochwy ma tylko 10-12 cm. Jak widać, w rzeczywistości rozmiar penisa nie ma kluczowego znaczenia dla zadowolenia seksualnego partnerki. 

Ponadto, większość kobiet przyznaje, że rozmiar członka nie jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na ich satysfakcję seksualną. Co więcej, zbyt duży penis może powodować dyskomfort podczas stosunku.

Podsumowanie

Tabletki na powiększenie penisa dostępne bez recepty jak Member XXL, Penilarge, PeniSizeXL czy XtraSize, mogą być przystępną cenowo i dyskretną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych czy nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. 

Chociaż nie zapewniają one tak spektakularnych efektów jak lipotransfer czy wypełnienie penisa kwasem hialuronowym, według opinii mężczyzn mogą przynieść zauważalne rezultaty. 

Należy jednak zwrócić uwagę na przeciwwskazania oraz wybierać najlepsze produkty zawierające naturalne składniki, które są w większości przypadków bezpieczne dla zdrowia. To właśnie skład tabletek odpowiada za ich skuteczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo stosowania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group