Ul. Młodych w Pile na ukończeniu

19.04.2023   Autor: Redakcja
527---197
Przebudowa kolejnego odcinka ulicy Młodych coraz bliżej końca. Wartość prac szacuje się na ponad 6,7 mln zł. 

Zakres prac obejmuje budowę: jezdni szerokości 7 m z odwodnieniem, chodników z kostki po obu stronach, ścieżki rowerowej po południowej stronie, dwóch przystanków autobusowych, oświetlenia drogowego z panelem ledowym wyposażone w system inteligentnego sterowania, doświetlonego przejścia dla pieszych oraz wykonanie terenów zielonych i nasadzeń kompensacyjnych.

- Jesteśmy na końcówce realizacji, podczas której mieliśmy do przebudowania praktycznie całą ulicę. Konieczny był do wykonania pełny pakiet rozbiórek, wykonaliśmy nowe warstwy konstrukcyjne i nawierzchnie jezdni, chodniki, ścieżkę rowerową, oświetlenie. Zakończenie prac planowane jest na połowę czerwca, ale dołożymy wszelkich starań, aby inwestycja zakończyła się wcześniej – deklaruje Jarosław Lemański, kierownik budowy ASTA-Bud.
- Na przebudowę ulicy Młodych - która jest drogą powiatową – gmina pozyskała środki zewnętrzne, a dużą kwotę dołożyli również radni z budżetu miasta. Nie jest to jednak koniec przebudowy i trzeba mieć nadzieję, że powiat znajdzie środki i w przyszłości będzie kontynuował tę inwestycję – mówi Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich.

Inwestycja otrzymała 5 milionowe dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład. 1,7 mln. zł pochodzi z miejskiej kasy. 

fot. i opr. UM Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group