Ojciec przydusza dziecko. Matka: może w końcu będzie święty spokój

20.03.2023   Autor: News4Media
858---11
Są zarzuty dla rodziców, którzy mieli znęcać się nad dzieckiem. Sprawa wyszła na jaw dzięki filmowi opublikowanemu w Internecie. Sprawa została nagłośniona m.in. przez facebookowy profil Biura Obrony Praw Dziecka. Umieszczone w sieci nagranie określono jako „potworne”.

Na filmie widać, jak tęgi mężczyzna kładzie się na 7-letnim dziecku i – zgodnie z opisem – przydusza je.

– Dziecko krzyczy i prosi mamę o pomoc, lecz kobieta nie reaguje. Odsuwa meble, by szamoczące się, duszone dziecko ich nie uszkodziło. Jednocześnie kobieta wypowiada przerażające słowa: "Może w końcu będzie święty spokój" (gdy dziecko umrze uduszone przez ojca). Dopiero, gdy dziecko przestaje oddychać, ojciec je wypuszcza. Chłopiec jednak nie może złapać oddechu! – alarmuje BOPD.

Wystraszona matka zaczyna klepać dziecko po plecach, masować je i wdmuchiwać mu powietrze do ust. Po chwil chłopiec w końcu nabiera powietrza i zaczyna oddychać. Biuro Obrony Praw Dziecka zawiadomiło o sprawie policję. Takie działania – dodaje – są zagrożone karą do 15 lat więzienia.
Gdy o tragedii 7-latka dowiedziała się prokuratura w Dąbrowie Górniczej, godzinę później dorośli zostali zatrzymani. Od razu został skierowany do sądu wniosek o wydanie zarządzeń opiekuńczych. Zapadła także decyzja, żeby chłopiec został umieszczony w rodzinie zastępczej.

Na polecenie prokuratury w mieszkaniu rodziców policjanci przeprowadzili przeszukanie, zabezpieczyli cały należący do nich sprzęt komputerowy, smartfony i inne nośniki danych” – podaje TVN24. I zaznacza, że zawartość tych nośników ma być teraz przejrzana. Śledczy chcą ustalić, czy nie nagrano innych aktów przemocy wobec dziecka.

Rodzice już usłyszeli zarzuty znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek. Grozi za to kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień rodziców. Decyzją prokuratora oboje trafili pod dozór policji, mają też zakaz publikacji jakichkolwiek treści w mediach społecznościowych – podkreśla portal.

fot. gov.pl/screen Facebook

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group