Złotów pomaga seniorom

18.03.2023   Autor: Kamil Kończewski
233---
Akcja “Wsparcie dla seniorów” to kolejny pomysł fejsbukowej grupy “Złotów pomaga”. Działają tam wolontariusze zaangażowani w pomoc najbardziej potrzebującym. Tym razem wsparciem zostali objęci seniorzy. 

Chcieliśmy wykorzystać jakby możliwości, które dał na Facebook po akcji właśnie pomocy dla Ukrainy. Na grupie mamy ponad 2600 osób, które obserwują i aktywnie działały przy pomocy Ukrainie. Stwierdziliśmy, że to jest moment, żeby pomóc naszym mieszkańcom. Mieszkańcom Złotowa i okolic. Są to osoby, gdzie docierała do nich pomoc z innych instytucji i po prostu dostaliśmy namiary, że warto im pomóc. Te osoby nie zgłosiły się o pomoc do nas - powiedział Tomasz Kopinke, współorganizator akcji.   
 

W tej chwili najbardziej potrzebne są proszki do prania, płyny do płukania tkanin, płyny do mycia naczyń oraz szampony. Również seniorom można przekazać artykuły spożywcze, które mają długi termin ważności.  Dary można przekazywać do punktów zbiórki, które się znajdują między innymi w Uniwersytecie Ludowym przy ul. Piasta 11, w Złotowskim Domu Kultury, a także w Warsztatach Terapii Zajęciowej i w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotowie. Pomocą jest objętych ponad 30 seniorów, którzy otrzymają swoje paczki przed świętami wielkanocnymi.   

Przeczytaj więcej o: Złotów pomaga, wsparcie dla seniorów ,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group