Studenci ANS mają nową bibliotekę

15.03.2023   Autor: Artur Maras
318---94
Ponad 6 mln złotych - tyle kosztował remont i modernizacja biblioteki pilskiej uczelni. Jej wnętrze w budynku Akademii Nauk Stosowanych zmieniło się całkowicie.  
 
Z nowego miejsca do nauki najbardziej cieszą się studencki pilskiej Akademii Nauk Stosowanych.  

- Jak najbardziej. Na pewno przyda się jak będziemy pisać prace licencjacką. Takie miejsce do posiedzenia zasięgnięcia wiedzy też, żeby sobie posiedzieć i poczytać. Skorzystać w czasie wolnym - zapewniają studentki. 
 
A jest z czego wybierać. W bibliotece jest  45 tys. książek z bardzo różnych dziedzin, w tym oczywiście i te związane z kierunkami studiów. To największy tego typu księgozbiór w regionie. Nie wszystkie książki mieszczą się na parterze. Cześć najrzadziej wypożyczanych przechowywana jest w archiwum. Zbiory mogą wypożyczać nie tylko studenci czy pracownicy akademii, ale także pilanie. Wystarczy przyjść i założyć w uczelnianej bibliotece konto. Aby bardziej ułatwić korzystanie ze zbiorów przed budynkiem stanął... książkomat. 

 
- Czytelnik nie musi sugerować się godzinami otwarcia biblioteki. Może zdalnie złożyć zamówienie. Książka zostanie wpisana na jego koncie, a on odbiera książkę tak jak paczkę z paczkomatu. To samo ze zwrotem książek - twierdzi Irena Łosoś, bibliotekarka 
 
Biblioteka Główna ANS przeszła generalny remont. Jego koszt to ponad 6 mln złotych. Pieniądze częściowo pochodzą z ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nowy wystrój zaprojektowała wykładowczyni ANS.

Oprócz głównego pomieszczenia biblioteki oraz czytelni, mieszczą się tu także sale konferencyjne, laboratoria oraz galeria wystawowa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group