Lepsze warunki do trenowania nad Raduniem

14.03.2023   Autor: Kamil Kończewski
539---198
Fragment ścieżki edukacyjnej pomiędzy jeziorami Raduń, a Mała Perełka został zmodernizowany. Pasjonaci biegania oraz zawodnicy trenujący w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu mogą teraz w bezpiecznych warunkach trenować.  

Ten krótki fragment szlaku biegowego jest położony w atrakcyjnym dla biegaczy miejscu. Dla trenujących istotnym elementem przygotowania jest bieganie po zróżnicowanym terenie. A na zmodernizowanym fragmencie można trenować podbiegi. 

- Korzystamy tutaj z przepięknych terenów zielonych, tak zwane małe jeziorko. Zawodnicy już wiedzą, że idziemy na małe jeziorko. Jakieś małe przebieżki czy trening interwałowy. Gdzieś rzeczy związane z przygotowaniem motorycznym czy ogólnym realizujemy tutaj - mówi Jacek Adrian, trener kadry narodowej U19 w hokeju na trawie. 

Ten fragment trasy był bardzo nierówny i kamienisty. Jednym słowem mało bezpieczny dla biegaczy. Dlatego Nadleśnictwo Wałcz zmodernizowało prawie 300 metrowy odcinek ścieżki.  
- Została wyprofilowana nawierzchnia, zostały wyrównane nierówności, którymi były wystające kamienie. Zostało nawiezione kruszywo. Zostało to wszystko wyprofilowane, zagęszczone. Zostały nadane spadki podłużne, poprzeczne. Także w tej chwili jest nawierzchnia bardzo bezpieczna - tłumaczy Wojciech Gdaniec, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wałcz. 
 
Zmodernizowany fragment trasy jest częścią ścieżki przyrodniczo-leśnej o charakterze edukacyjnym. Cała ścieżka liczy prawie 5 kilometrów, a na niej 16 tablic edukacyjnych o tematyce leśnej i regionalnej. Koszt modernizacji wyniósł 24 tysiące złotych i w całości pokryty został z funduszy Lasów Państwowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group