Telewizor, meble, mały Fiat – oto marzeń szczyt, czyli powiew PRL-u

08.03.2023   Autor: Kamil Kończewski
829---172
W Trzciance można na chwilę wrócić do czasów PRL-u. W Muzeum Ziemi Nadnoteckiej powstała wystawa “Telewizor, meble, mały Fiat – oto marzeń szczyt”. W zajęciach edukacyjnych biorą udział dorośli i dzieci z lokalnych szkół. Najmłodsi dowiadują się jak żyło się ich dziadkom i rodzicom 40 lat temu.  
 
Przy tworzeniu wystawy Muzeum Ziemi Nadnoteckiej współpracowało z kolekcjonerem PRL-owskich artefaktów. Zwiedzający mogą zobaczyćm.in. zabawki i meble z lat 80-ych i 90-ych ubiegłego wieku. Wystawa to swoisty wehikuł czasu, który przenosi najmłodszych w ciekawe, choć trudne czasy komuny.  

– Ciekawie. No nie powiem, ciekawie, trochę dziwnie. Na pewno było ciężko i niefajnie - mówią zwiedzający. 

 
Starszym zwiedzającym oglądane przedmioty, kojarzą się przede wszystkim z dzieciństwem. Wystawa pokazuje w jakich warunkach żyli wówczas ludzie, jak się bawili, a przede wszystkim, że dało się funkcjonować bez laptopa i komórki.  

– Dzieci tak naprawdę nie zdają sobie sprawy jak żyli dziadkowie, jak żyli rodzice. Wystawa jest takim fajnym punktem wyjścia do rozmowy o tym jak wyglądało dzieciństwo rodziców i dziadków - mówi Marta Burakowska, asystentka muzealna. 

Oglądać wystawę przychodzą całe klasy. Dzieci mogą tutaj pograć w niemodne już gry – kapsle, gumę, a także pooglądać stare kreskówki. Ekspozycja potrwa do końca kwietnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group