Debata międzypokoleniowa w Trzciance

05.03.2023   Autor: Mateusz Manthai
820---109
Jak Trzciankę widzą seniorzy i trochę młodsi mieszkańcy? Z okazji 292 urodzin miasta młodzieżowi radni debatowali z przedstawicielami trzcianeckiej rady seniorów.

W trzcianeckiej sali sesyjnej urzędu miasta spotkały się dwa pokolenia. Z jednej strony radni w sile wieku, często na zasłużonej emeryturze. Z drugiej - młodzież miejscowych szkół. Międzypokoleniowa debata była okazją do wymiany doświadczeń i rozmowy o najpilniejszych potrzebach.  

- Nie było jeszcze takiego spotkania, które by tę współpracę, bądź dyskusję międzypokoleniową mogło wywołać. Dziś ta okazja nastąpiła. Być może warto częściej się w takim składzie spotykać - powiedział Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

 Debata dotyczyła przyszłości miasta. Zarówno młodzieżowi jak i senioralni radni rozmawiali o tym jak widzą Trzciankę za kilka lat. Starsi twierdzą, że tego typu spotkania są bardzo ważne. Według nich młodzież ma w sobie sporo siły i uporu do działania na rzecz miasta. Ze swojej strony proponują wsparcie i dobrą radę.  
- My wiecznie nie będziemy żyć. Młodzież coraz bardziej się rozwija, coraz bardziej rozumie politykę. Powinni coraz bardziej w to wchodzić - powiedział Andrzej Owczarczyk, radny Trzcianeckiej Rady Seniorów.

Dla młodych radnych debata była z kolei sposobem na spojrzenie na problemy miasta z dwóch stron. Młodzież zastanawiała się co jest priorytetem dla nich, a co dla seniorów.   

- Inaczej patrzymy na pewne sprawy niż starsi ludzie. My możemy uświadamiać i prosić o pomoc i wsparcie. A tak naprawdę działanie zależy od starszych - powiedziała Małgorzata Stasiak, radna Młodzieżowej Rady Trzcianki.

To nie ostatnie tego typu spotkanie. Zarówno młodzi jaki i starsi radni już planują kolejne debaty.  

      

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group