Powiat pilski i wałecki wysoko w rankingu

23.02.2023   Autor: Artur Maras
992---50
Powiat pilski najlepszym w kraju w kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców. Wśród powiatów do 60 tys. mieszkańców wysokie, szóste miejsce zajął powiat wałecki. O komentarz poprosiliśmy starostów wyróżnionych samorządów.

Ranking przeprowadza Związek Powiatów Polskich. Jest on dobrowolny i bezpłatny. Spośród powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców, powiat pilski ponownie okazał się najlepszym, zdobywając łącznie 75 200 punktów. Więcej niż przed rokiem i najwięcej w historii rankingu.

– Otrzymaliśmy wysokie notowania przede wszystkim za to, jak wspieramy różne grupy społeczne, czy to młodzież, czy to sportowcy, czy to seniorzy. Wreszcie doceniono nasze działania ekologiczne. Doceniono to jak promujemy zdrowie. Bardzo dziękuję wszystkim i mam nadzieję, że to jest wymierna ocena naszej codziennej pracy – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Zwycięstwo w rankingu wiąże się z przyznaniem powiatowi pilskiemu tytułu "Dobry Polski Samorząd". Oprócz tego powiat otrzymał tytuł "Super Powiat 2022". Wśród powiatów do 60 tys. mieszkańców wysokie szóste miejsce ponownie zajął powiat wałecki, zdobywając 42.930 punktów. Co wpłynęło na wynik?

– Na pewno działania inwestycyjne, bo tych inwestycji zrealizowaliśmy dość dużo. Inwestycje drogowe, inwestycje społeczne. Także ta część związana z ochroną zdrowia, w tym duży projekt dotyczący osteoporozy. Zawsze się cieszę, bo jest to wkład pracy naszych pracowników – mówi Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Komisja konkursowa brała pod uwagę m.in. inwestycje i rozwój danego powiatu, obsługę jego mieszkańców, informatyzację, wspieranie gospodarki rynkowej, międzynarodową i krajową współpracę oraz wsparcie inicjatyw w zakresie sportu i kultury. Pod uwagę brano także kwestie ochrony zdrowia.

fot. Związek Powiatów Polskich

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group