Koniec ery taniego latania?

23.02.2023   Autor: News4Media
802---254
Wielkanoc i majówka za pasem. Jeśli ktoś chciałby polecieć samolotem na Wielkanoc lub majówkę, to już musi kupować bilety. To dziś jedyny sposób, żeby trafić na okazję.

Początkiem końca czasu biletów lotniczych za nieduże pieniądze była pandemia koronawirusa. Część lotnisk została czasowo zamknięta. Covidowe ograniczenia sprawiły, że ruch lotniczy drastycznie zmalał. Kiedy nastąpiło odmrożenie, liczące straty linie lotnicze podniosły ceny biletów. Skończyła się era taniego latania i – zdaniem ekspertów – już nie wróci. Znalezienie atrakcyjnych ofert nie będzie łatwe. Trzeba liczyć się z tym, że bilety lotnicze będą drogie. Nawet jeżeli kupimy je odpowiednio wcześniej, co zawsze gwarantowało niską cenę.

– Już teraz widzimy, że Polacy wrócili do planowania podróży z większym wyprzedzeniem, niż to było w ostatnich latach. Świadczy to o większym poczuciu pewności i stabilności, które w ubiegłych latach było nadszarpnięte przez zmieniające się restrykcje – powiedział money.pl Deniz Rymkiewicz z eSky Group.
Żeby zaoszczędzić, trzeba kupić bilet nawet 3 miesiące przed wylotem. Już teraz należy więc pomyśleć o podróży. Jeżeli ktoś nie chce planować z wyprzedzeniem, to powinien szukać w ofertach nie tylko najtańszych przewoźników, ale także wśród propozycji droższych linii lotniczych, które potrafią pozytywnie zaskoczyć okazjami. Eksperci radzą także, żeby bilety lotnicze rezerwować od poniedziałku do środy w okolicach północy. "Zazwyczaj wtedy przewoźnicy zmieniają taryfy i ma to dawać większą szansę na znalezienie korzystnych ofert” – radzi serwis.

fot. iStock
Przeczytaj więcej o: Koniec ery taniego latania?,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group