Rozliczenie e-PIT 2023 - sprawdź, jak to zrobić

20.02.2023   Autor: Artykuł sponsorowany
---2483

Koniec roku to czas podsumowań, nie tylko tych związanych z weryfikacją swoich celów, założonych na dany okres. To także ten etap w roku, w trakcie którego należy przyjrzeć się bliżej rozliczeniom PIT. Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat e-PIT 2023, jak się rozliczyć, i na które zmienne zwrócić uwagę. 

Wraz z nadchodzącym rokiem 2023, pojawi się konieczność przyjrzenia się rozliczeniom za poprzedni rok podatkowy. Jeśli zastanawiasz się, jak rozliczyć PIT przez profil zaufany i czy nowy rok oznacza zmiany w sposobie rozliczania, warto poznać kilka zasad, które kierować będą systemem podatkowym. 

Proste rozliczenie z pomocą zaawansowanego systemu - e-PITy 2022

Niedawne zmiany w systemie podatkowym i formach rozliczania się sprawiły, że podatnicy często nie muszą podejmować żadnych działań, aby dokonać faktycznego rozliczenia. Pojawia się więc pytanie, czy Urząd Skarbowy sam rozliczy PIT? W rzeczywistości faktycznie aktualnie nie musisz robić zbyt wiele, aby Urząd przyjął Twoje zeznanie podatkowe. Jeśli jednak w określonym czasie nie sprawdzisz, jak przedstawiają się Twoje PITy 2022, to system sam rozliczy podatki, a Ty nie będziesz mieć możliwości wprowadzenia poprawek do systemu. Samodzielne rozliczenie daje Ci całkowitą kontrolę nad tym, jak wygląda Twój e-PIT i umożliwia uwzględnienie takich zmiennych, jak ulga na dziecko, ulga na samochód czy ulga na badania i rozwój. W odpowiednich programach online możesz rozliczyć swój e PIT i w sposób kontrolowany sprawdzić, jak przedstawia się rozliczenie nadesłane z Urzędu Skarbowego. 

intuicyjna aplikacja PITax.pl bezbłędnie przeprowadzi Cię przez twój e-PIT

Sprawdź swoje dokumenty w programie 

Intuicyjny system internetowy służący do rozliczania podatków pozwala nie tylko sprawdzić końcowe rozliczenie, ale również dostępne i zaimplementowane dokumenty z zakładów pracy czy instytucji, którym jako podatnik podlegasz. Twój e-PIT daje możliwość wglądu do dokumentów, a także ich sprawdzenia. Błędy pojawiające się w rozliczeniach bardzo często wynikają z nieścisłości i nieprawidłowo wypełnionych dokumentów na szczeblu danego zakładu pracy, który przygotowuje dla swoich pracowników potrzebne do rozliczenia dokumenty. Kontrola nad tymi dokumentami, ich sprawdzenie przed upływem określonego czasu, pozwala na wprowadzenie korekt umożliwiających sprawne oddanie rozliczenia. 

Rozliczenie PIT - do kiedy należy zatwierdzić zeznanie podatkowe?

Proces związany z rozliczaniem podatku ma kilka etapów. Jednym z nich jest przekazanie dokumentów przez zakład pracy. Na to działanie przedsiębiorcy mają czas do końca stycznia — w tym terminie PIT musi trafić do Urzędu Skarbowego, natomiast dokumenty dla pracowników trzeba przesłać do miesiąca po tym okresie, czyli do końca lutego. Warto zwrócić uwagę na pewne odstępstwa od zasad, które dotyczą m.in. młodych podatników. PIT dla młodych zakłada zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenia dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia. Tzw. zerowy PIT, to rozwiązanie korzystne zarówno dla młodych zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę, umowę zlecenie, jak i pracę nakładczą. 

W PITax.pl dostępne są wszystkie odliczenia - w tym ulga na dziecko

Usługa Twój e-PIT - logowanie i sprawdzanie swojego rozliczenia

W celu sprawdzenia swojego rozliczenia rocznego możesz zalogować się do usługi Twój e-PIT. Jak to zrobić? W tym celu możesz wykorzystać swój profil zaufany PIT, który został przygotowany, sprawdzisz po przejściu w na konto login.gov.pl. Logując się do Urzędu Skarbowego, masz kilka możliwości. Jedną z nich jest niepodejmowanie żadnych działań, co prowadzi do automatycznej akceptacji dokumentu i przesłanie jej do Urzędu. Inną możliwością jest skorygowanie wprowadzonych danych i deklaracji. Trzecią opcją jest odrzucenie sporządzonej automatycznie deklaracji i sporządzenie jej od nowa samodzielnie. System pozostawia więc kilka możliwości, z których warto wybrać dogodną dla siebie opcję. To na tym etapie możesz uwzględnić w rozliczeniach konkretne ulgi, takie jak ulgi na dzieci, ulgi na Internet czy na rehabilitację. Warto o tym pamiętać przed upływem wskazanego na rozliczenie czasu. Aby mieć pewność prowadzonych działań, możesz skorzystać z tutoriali przygotowanych przez specjalistów. Warto posłużyć się pomocą, która wskaże, jak poruszać się po programie i które elementy można modyfikować. W niektórych przypadkach podatnicy korzystają również z pomocy doświadczonych księgowych, którzy dokładnie wiedzą, jak modyfikować deklaracje. Jednak intuicyjne i proste w obsłudze platformy umożliwiają swobodne poruszanie się po portalu i wprowadzanie potrzebnych zmian. 

Rozlicz PIT z uwzględnieniem ulg z PITax.pl

Rozlicz PIT w specjalnie przygotowanym do tego programie. Postaw na intuicyjne systemy, które umożliwią sprawdzenie przesłanych na Twoje konto dokumentów, oraz prawidłowe rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Wybierz pewne rozwiązania, odlicz należne ulgi i sprawdź, jak wygląda Twoje zeznanie podatkowe za poprzedni rok. Rozlicz podatek bez stresu i niezrozumiałych poleceń. Korzystaj z intuicyjnych programów, które gwarantują bezproblemowe rozliczenie i wprowadzenie ulg, które pozwolą na otrzymanie wyższego zwrotu podatku. 

Przeczytaj więcej o: Rozliczenie e-PIT 2023 - sprawdź, PIT,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group