Winda w SP3 w Złotowie

07.02.2023   Autor: Kamil Kończewski
---164
Winda dla osób niepełnosprawnych powstała w Szkole Podstawowej nr 3 w Złotowie. To jedno z najważniejszych udogodnień dla uczniów w tej szkole, choć nie jedyne.  
 
- Oprócz przebudowy infrastruktury, gdzie jest między innymi zakup schodołazów, przebudowy schodów czy montaż windy tak jak tutaj. To tych zadań jest naprawdę kilkadziesiąt. Łączna wartość projektu to prawie milion dziewięćset tysięcy złotych, który jest w znaczącej części dofinansowane ze środków projektu na prawie milion trzysta tysięcy złotych. To jest pilotaż. Zgłosiliśmy się do niego. Na jego podstawie powstaną dobre praktyki i dobre rozwiązania dla szkół w całej Polsce pod kątem wprowadzania udogodnień sprawdzających się w praktyce - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 
Chodzi o program “Dostępna szkoła”. Pierwszym elementem tego programu był audyt wykonany przez pracowników Politechniki Gdańskiej. Naukowcy zarekomendowali wprowadzenie usprawnień, które obecnie są lub będą realizowane w złotowskich podstawówkach. Chodzi między innymi o specjalny jadłospis dla dzieci z szczególnymi potrzebami, nowe gabinety stomatologiczne czy pętle indukcyjne wzmacniające sygnał w aparatach słuchowych. Na końcu powstanie raport, w którym naukowcy wskażą wszystkie zalety i wady wprowadzonych udogodnień.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group